w

Duda i Trzaskowski są dogadani? Znany polityk ujawnia tajemnicę. „Ustawka”

Wybory prezydenckie dawno za nami. Zdaniem polityka PSL między PO i PiS doszło w 2020 roku do ustawki. Na czym miała ta zmowa polegać?

wybory prezydenckie 2020 duda trzaskowski spadek sodaż pollster
Fot. YouTube

To może być prawdziwa polityczna bomba. Znany polityk zarzucił w trakcie rozmowy z dziennikarzem Polsat News, że PiS i Platforma Obywatelska były dogadane co do wyników ostatnich wyborów prezydenckich. Wygrał je ponownie Andrzej Duda.

PO i PiS dogadane w sprawie wyborów? Pawlak: „Umowa, żeby nie powiedzieć ustawka”

Zdaniem Waldemara Pawlaka (PSL), zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Platforma Obywatels,a były dogadane co do wyniku ostatnich wyborów prezydenckich. Wygrał je po raz drugi Andrzej Duda pokonując Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy.

To bardzo odważna teza. Można nawet zaryzykować, że to polityczna bomba! Wicepremier w rządzie PO-PSL Waldemar Pawlak ma teorię, którą podzielił się w trakcie rozmowy w programie „Gość Wydarzeń” w stacji telewizyjnej Polsat News.

Pawlak poświęcił czas na temat rozmowy o nadchodzących wyborach nowego lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wczoraj, 4 grudnia, wygrał je ponownie Władysław Kosiniak-Kamysz. W pewnym momencie rozmowa skupiła się na innym temacie, a to, co powiedział, zaskoczyło wszystkich.

Opozycja chce pozostać w opozycji?

Wybory prezydenckie to w drugiej części była umowa, żeby nie powiedzieć ustawka PO i PiS-u, bo umówiono się na wymianę kandydata i dla PO ważniejsze było, żeby zachować drugą pozycję niż żeby wygrać z Andrzejem Dudą – stwierdził Waldemar Pawlak.

Zdaniem polityka, nawet Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz mogli mieć znacznie większą szansę na pokonanie Andrzeja Dudy, niż Rafał Trzaskowski. Teraz jednak nie ma sensu się nad tym rozwodzić, bo te wybory to już polityczna historia i jest to za nami.

Ostatnie wybory prezydenckie wzbudzały od samego początku wielkie kontrowersje. Najpierw mówiono, że odbędą się w maju 2020 r., potem przesunięto termin na lipiec. Potem wybuchła afera o koszty tzw. wyborów kopertowych.

W tym czasie władze PO zmieniły nagle kandydata. Pierwotnie była to Małgorzata Kidawa-Błońska. Ta jednak widząc, że ma marne szanse na pokonanie Andrzeja Dudy, zbojkotowała wybory i zastąpił ją Trzaskowski, który ostatecznie przegrał niewielką różnicą w liczbie głosów.

Źródło: Polsat News

obowiązkowe szczepienia lewica projekt ustawy czarzasty

Jednak przymus? Ustawa o obowiązkowych szczepieniach już w Sejmie. Będą grzywny

Nie żyje kolejny aktor znany ze „Świata według Kiepskich”. „Moje serce krwawi”