w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Piotr Kraśko skazany! Dziennikarz przyznał się do winy. „To prawda”

Piotr Kraśko winny prowadzenia samochodu pomimo wcześniejszego cofnięcia uprawnień. Sam często stawał w obronie sądów i bronił praworządności.

piotr kraśko prawo jazdy skazany sąd
Dziennikarz od 6 lat jeździł autem mimo braku uprawnień. Fot. Ralf Lotys (Sicherlich) CC BY 4.0

Piotr Kraśko, jeden z najbardziej znanych w Polsce dziennikarzy i prezenterów telewizyjnych, został skazany przez sąd. Media dowiedziały się, że przyznał się do winy. Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Łomży.

Piotr Kraśko. Prawo jazdy nie miał, został skazany. „To prawda”

Piotr Kraśko, którego widzowie TVN24 mogą podziwiać jako prowadzącego Fakty, właśnie został skazany przez Sąd Rejonowy w Łomży. Sędzia uznał go winnym prowadzenia samochodu pomimo wcześniejszego cofnięcia uprawnień. Mówiąc krótko, Kraśko przez ostatnie 6 lat bezprawnie jeździł samochodami.

Wszystko wyszło na jaw całkowicie przypadkowo po tym, jak do rutynowej kontroli dziennikarza zatrzymała policja. To wtedy się okazało, że jeździ bez prawa jazdy i ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Zgodnie z przepisami prawa jazda samochodem bez uprawnień jest poważnym przestępstwem.

Dziennikarz bez wątpienia lubi samochody. Potrafił też przekraczać prędkość. W 2009 r. można było się dowiedzieć z gazet, że utracił prawo jazdy z powodu przekroczenia limitów punktów karnych. Z kolei w 2014 r. cofnięto mu uprawnienia do prowadzenia samochodu. Jedyną drogą do jego odzyskania jest ponowne zdawanie egzaminu na prawo jazdy. Kraśko tego nie zrobił.

Dziennikarz stracił dokument dwukrotnie, zdał egzamin ponownie

Piotr Kraśko miał sporo szczęścia, że przez 6 lat ani razu nie wpadł. Jeździł bez prawa jazdy bez żadnego problemu. Dziennikarzom „Super Expressu” udało się spytać o sprawę zainteresowanego. Do wszystkiego się przyznał.

To prawda, sytuacja miała miejsce w kwietniu – przyznał. Z tego co wiadomo, udało mu się ponownie zdać egzamin, a nawet uzyskać uprawnienia do poruszania się z przyczepami kempingowymi. Sprawa jest bulwersująca, a niektórzy dziennikarze i publicyści nie pozostawiają na Kraśce suchej nitki.

To już jazda po bandzie. Złe jest przekroczenie prędkości czy spowodowanie na drodze wypadku. Ale wsiadanie za kierownicę przy odebranych uprawnieniach to już łamanie prawa od początku do końca, z rozmysłem. Bardzo krzywa akcja – napisał dziennikarz Wirtualnej Polski Patryk Słowik.

polski ład podatki umowa o pracę bcc podwyżki podatków pit

Polski Ład to wyższe podatki. BCC ujawnia, co rząd ukrywa przed Polakami

waloryzacja 2022 tabela emerytury renty inflacja

Czternaste emerytury do zwrotu? ZUS prosi niektórych emerytów o oddanie pieniędzy