w ,

Tadeusz Ross nie żyje. Polski aktor i satyryk miał 83 lata

O odejściu Tadeusza Rossa poinformował Polską Agencję Prasową szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Jarosław Szostakowski..

tadeusz ross nie żyje przyczyny śmierci
Tadeusz Ross był w latach 90. satyrykiem. Potem postanowił zająć się polityką. Fot. YouTube / TV Puls (screen z odcinka specjalnego), Dawno Temu w TV

W wieku 83 lat zmarł polski aktor, satyryk, piosenkarz, autor musicali, tekstów piosenek i wierszy dla dzieci, scenarzysta i polityk. Ross był również posłem VI kadencji Sejmu i do Parlamentu Europejskiego.

Tadeusz Ross nie żyje. Przyczyny zgonu

O odejściu Tadeusza Rossa poinformował Polską Agencję Prasową szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Jarosław Szostakowski. Zmarły był nie tylko satyrykiem znanym jako Zulu Gula. W latach 2000 na długo związał się ze strukturami Platformy Obywatelskiej.

Polityka była jego wielką pasją. Był nie tylko radnym Warszawy, ale też posłem PO. Starał się też o mandat europosła, ale tego celu nie zrealizował za pierwszym razem. Udało mu się to w kolejnych eurowyborach. Wówczas zastąpił europosła Rafała Trzaskowskiego, którego wybrano wtedy na ministra w rządzie Donalda Tuska.

Słynny Zulu Gula był pięciokrotnie żonaty

Tadeusz Ross miał pięć żon. Niektórzy pamiętają go jako Zulu Gulę, bohatera programu satyrycznego emitowanego w TVP1 w latach 90. Program przede wszystkim skupiał się na wyśmiewaniu negatywnych aspekty polskiej rzeczywistości wczesnego okresu po obaleniu komunizmu.

Przyczyny śmierci satyryka nie zostały jeszcze ujawnione.

koszulka na prezent

Czy koszulka na prezent musi być śmieszna?

sztuczne jedzenie jak prawdziwe

Sztuczne jedzenie jak prawdziwe – realistyczne sztuczne jedzenie