w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

900 plus zamiast 500 plus. Od kiedy wchodzi w życie? Kto dostanie?

Nowe świadczenie 900 plus! Czy zastąpi obecnie wypłacane 500 plus? Kto dostanie pieniądze i od kiedy będą wypłacane? Ujawniamy!

900 plus zamiast 500 plus dla kogo od kiedy

900 plus zamiast 500 plus to wielka zmiana jeśli chodzi o świadczenia rodzinne. Rząd PiS rozdaje kolejne pieniądze i to jest już oficjalna zapowiedź. Jest to jednak forma rekompensaty, a nie typowe świadczenie. Do kogo trafi, a kto obejdzie się smakiem?

900 plus to nie podwyżka 500 plus. Są nowe informacje

Polski Ład wprowadza nową formę świadczenia 500 plus, które zwane jest teraz po nowemu, czyli właśnie wspomniane 900 plus. To nowa forma świadczenia będąca jednocześnie rekompensatą, a nie prawdziwa waloryzacja dotychczasowego wsparcia rodzin z dziećmi.

W rzeczywistości będzie to 400 plus, czyli dodatkowe środki towarzyszące wypłacie comiesięcznego 500 plus na dziecko. Wypłatę tych pieniędzy zapowiedziało już oficjalnie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Nowe wsparcie ma pochodzić z tzw. Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego, a program ten zacznie obowiązywać od stycznia 2022 roku. Ma być to 500 lub 1000 zł przelewane rodzinom przez dwa lata lub okres roku na drugie i kolejne dziecko w wieku od 1 do 3 lat.

900 plus to dodatkowa pomoc dla matek

Jeśli dziecku nie będzie należało się dodatkowe 1000 zł wsparcia, otrzyma 400 zł, które będzie musiało przeznaczyć na żłobek czy pobyt w klubie dziecięcym albo na opiekuna dziennego. Łącznie wsparcie daje właśnie to wspomniane 900 plus, ale jak widać jest to dość złożone. Po co takie wsparcie? Ma ono pomagać przede wszystkim matkom, które po ciąży chcą znów pracować, albo ewentualnie powiększyć rodzinę o kolejne dzieci.

Dofinansowaniem pobytu w instytucjach opieki (żłobkach, klubach dziecięcych i u dziennych opiekunów) zostaną objęte dzieci uczęszczające do tych instytucji i niekorzystające z rodzinnego kapitału opiekuńczego, tj. dzieci pierwsze i jedyne w rodzinie, pierwsze z rodzin, w których kolejne dziecko jest objęte kapitałem i wszystkie w wieku przed ukończeniem 12 miesiąca i po ukończeniu 36 miesiąca życia. (Radio ZET).

900 plus. Jakie są warunki, dla kogo pomoc?

Obecnie warunki i zasady przyznawania świadczenia nie są jeszcze znane w szczegółach. Cały czas trwają rozmowy na temat ostatecznego kształtu Polskiego Ładu i wszystko wciąż ulega zmianie.

POLECAMY:
Ekspert ostrzega: "Fatalne, niebezpieczne!" Chodzi o Polski Ład i służbę zdrowia

Póki co w kontekście Polskiego Ładu wiadomo tylko jedno, że program zakłada drastyczne podwyżki podatków dla prawie miliona osób w kraju, ale też dla części emerytów, którzy są lepiej uposażeni.

Źródło: MRPiPS

obowiązkowe maseczki w domu austria ustawa koronawirus omicron

Maseczki obowiązkowe nawet w domach? Jest zapowiedź zaostrzenia przepisów

sylwester obostrzenia zakaz klub i dyskoteki zamknięte rozporządzenie

Zakaz wychodzenia z domu w Sylwestra? „Odpowiedni zapis pojawi się w rozporządzeniu”