w , ,

Zakaz wychodzenia z domu w Sylwestra? „Odpowiedni zapis pojawi się w rozporządzeniu”

W tym roku obostrzenia są mniej dotkliwe, niż w grudniu 2020 roku. Obywatele denerwują się jednak na myśl, że nowy rok przywitają w samotności.

sylwester obostrzenia zakaz klub i dyskoteki zamknięte rozporządzenie

Czy w Sylwestra znów każa nam siedzieć w domach? W internecie aż wrze. Coraz więcej internautów dyskutuje na temat tegorocznego powitania nowego roku. Doniesienia są sensacyjne, o czym jako pierwsza donieśli dziennikarze stacji radiowej RMF24.

Sylwester. Obostrzenia i zakaz zabawy? Ministerstwo Zdrowia ujawnia swoje plany

Od paru dni zarówno w mediach, jak i na portalach społecznościowych, krążą informację o potencjalnym zakazie wychodzenia z domu w Sylwestra. O sprawie zrobiło się tak głośno, że głos na ten temat postanowiło zabrać Ministerstwo Zdrowia. W tym temacie najwięcej informacji ujawniła redakcja stacji RMF24. Od tamtej pory w internecie aż się gotuje.

Od 15 grudnia rząd wprowadził szereg nowych obostrzeń i ograniczeń. Wśród nich jest wyraźnie zapisany nakaz zamknięcia klubów oraz dyskotek. Wywołało to ogromną lawinę plotek i – przede wszystkim – niezadowolenia. Dla większości Polaków święta lub Sylwester to świętość.

Jeszcze nie tak dawno podczas konferencji prasowej, na której poinformowano o nowych restrykcjach, była mowa o tym, że zabawa sylwestrowa nie będzie objęta restrykcjami. Dziś jednak mamy zupełnie inne wieści. Okazuje się bowiem, że kluby mogą zostać zamknięte na cztery spusty również na noc z 31 grudnia na 1 stycznia.

Rzecznik resortu zdrowia rozwiewa wątpliwości. W internecie aż huczy od spekulacji

Z jeszcze ciepłego rozporządzenia, do którego mamy dostęp od niedawna, wynika wprost, że sylwestrowe tańce nie będą stanowił wyjątku. Kluby mają być zamknięte. W Polakach aż sięzagotowało do tego stopnia, że głos w tej sprawie postanowił zabrać rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Nowe obostrzenia wprowadziły tylko zamęt i zamieszanie. Okazało się bowiem, że najpierw poszła w eter informacjia, iż w Sylwestra i Nowy Rok zabawa będzie wyjątkowo dozwolona. Nic takiego jednak nie było zapisane w rozporządzeniu. Słowa rzecznika resortu zdrowia uspokoiły Polaków.

– Zgodnie z deklaracją, która padła w ubiegłym tygodniu na konferencji dotyczącej obostrzeń, na Sylwestra będą otwarte kluby i dyskoteki, a co za tym idzie, będzie można w reżimie sanitarnym celebrować nadejście nowego roku – stwierdził Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik przyznał też, że faktycznie w rozporządzeniu jest nieścisłość, która – jak zapewnił – zostanie niezwłocznie poprawiona. W końcu właściciele klubów i dyskotek, którzy już sprzedają miejsca na imprezy, muszą wiedzieć wcześniej, na czym stoją.

Źródło: RMF24.pl

900 plus zamiast 500 plus dla kogo od kiedy

900 plus zamiast 500 plus. Od kiedy wchodzi w życie? Kto dostanie?

Czego nie mówi nam premier Morawiecki? Ujawniono zaskakujące wieści