w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG PŁACZĘPŁACZĘ

dr Grzesiowski ostrzega przed krwawymi żniwami. „W tych rejonach będzie rzeź!”

Dr Paweł Grzesiowski nie ma złudzeń. Jesienna fala koronawirusa Delta będzie w niektórych regionach Polski prawdziwym koszmarem.

dr grzesiowski koronawirus delta mutacje ostrzeżenie
Fot. YouTube / RMF FM (screen)

Doktor Paweł Grzesiowski był gościem dziennikarzy portalu Interia. To, co tam powiedział, spowodowało, że wielu słuchaczom ciężko było przełknąć ślinę. Mówiąc delikatniej, ostrzegał Polaków przed skutkami nadchodzącej dużymi krokami czwartej fali pandemii koronawirusa w wariancie Delta.

Dr Grzesiowski o jesiennej fali. Ostrzega przed rzezią

Dr Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej, nie pozostawił żadnych złudzeń. Jego obawy są ogromne. Przyznał, że w Polsce są miejsca, gdzie ludzie prawie się nie szczepią. To tam jego zdaniem dojdzie do masakry. W dodatku czwarta fala śmiercionośnego wirusa zbiegnie się z kolejną falą grypy.

Ten wariant jest najbardziej zakaźny, w związku z tym szybciej penetruje nowe środowiska. Wystarczy jedna chora osoba, żeby zakazić aż od pięciu do ośmiu innych osób, co powoduje, że jeśli mamy słabo zaszczepione regiony w Polsce – jak ściana wschodnia, czy południowy wschód, to wirus bardzo szybko wywoła w nich kolejną falę. Co gorsza, jeżeli mamy niewielu zaszczepionych seniorów, to niestety, ale znów wirus w tej grupie zbierze krwawe żniwo. Będą obłożone szpitale, a zgonów zanotujemy tak dużo jak jesienią 2020, a może i więcej, bo według naukowców z Indii wariant Delta jest bardziej zjadliwy – uważa dr Grzesiowski.

„Nie łudźmy się. (…) To odbezpieczony karabin”

W gminach, w których ludzie się nie szczepią będzie rzeź. Nie łudźmy się. Nic innego się nie może się wydarzyć, przecież mamy doświadczenie z poprzednich dwóch fal. Podkreślam, wirus to odbezpieczony karabin. Jeśli człowiek nie ma kamizelki kuloodpornej w postaci szczepienia, to obrywa, a nawet umiera. I ludzie muszą to zrozumieć. Obszary, gdzie obecnie jest niska wyszczepialność, to pierwsi kandydaci do lockdownu i dramatycznego wzrostu zachorowań – podkreślił doktor.

Nie da się ukryć, że są w Polsce gminy (np. Biały Dunajec), gdzie poziom wyszczepialności jest żałośnie niski. „W takich gminach będzie rzeź” – stwierdził dr Grzesiowski. Do tej pory (oficjalnie) z koronawirusem w naszym kraju zetknęło się niemal 3 mln osób. Zmarło 75 tys. z nich.

Źródło: naTemat.pl

nowe obostrzenia od 1 grudnia omicron

PILNE. Pierwsze zakażenie Omikronem w Polsce. Wiemy, w jakim mieście

5-letni kacperek nie żyje kartuzy lekarka ewa ch.

Tragiczna śmierć 5-letniego chłopca. Lekarka odesłała go chorego do domu