w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Co grozi niezaszczepionym? Prof. Horban ostrzega. „Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie”

Po długim czasie prof. Horban ponownie zabrał głos. Sytuacja epidemiczna na świecie znów się pogarsza i wariant Delta. Rząd z kolei rozważa odpłatność za szczepienia.

horban szczepienia odpłatność lockdown czwarta fala na jesień wariant delta
Czy szczepionki będą odpłatne? Ekspert wyjaśnia. Fot. YouTube / Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - PZH (screen)

Andrzej Horban, doradca premiera do spraw COVID-19, pojawił się w mediach po dłuższej nieobecności i znów przestrzega obywateli. Jednocześnie niezmiennie zachęca do szczepienia się przeciw COVID-19. Przede wszystkim jednak ostrzega przed tym, co grozi osobom, którzy tego nie zrobią.

Prof. Horban ostrzega tych, którzy nie chcą się szczepić. „Będą się dusić, łapać ciężko powietrze”

Profesor udzielił wywiadu dziennikarzom w Programie 3. Polskiego Radia. Andrzej Horban tradycyjnie już zachęcał Polaków do szczepień. Ponownie też ostrzegł rodaków przed uchylaniem się od tego obowiązku. Przypomnijmy, że już raz próbował uświadomić im, że kostnice są dla nich szeroko otwarte.

Ci którzy są przeciwko szczepionkom i się nie zaszczepią, to istnieje duża szansa, że się spotkają z takimi ludźmi jak ja tylko w innej pozycji, bo ja będę pionowo, a oni będą poziomo leżeć na łóżku i łapać ciężko powietrze, ponieważ będą się dusić. To jest alternatywa dla takich osób – przestrzegał Horban.

Profesor pytany był tez o ewentualną możliwość wprowadzenia opłaty za dostęp do trzeciej dawki preparatów.

Jest za wcześnie, żeby mówić na temat trzeciej dawki, bo za mało wiemy. Natomiast wydaje się, że wcześniej czy później ta dawka trzecia, czy następne, będą musiały być podane, ponieważ duża część szczepionek, generalnie biorąc, nie daje odpowiedzi do końca życia. Część szczepionek należy powtarzać, żeby pamięć immunologiczna była cały czas ćwiczona – stwierdził Andrzej Horban w rozmowie z Beatą Michniewicz w „Salonie politycznym” radiowej Trójki.

Na kolejną falę epidemii wpływ będzie miał poziom wyszczepienia

Doradca premiera jest przekonany, że nadejście kolejnej fali zakażeń to kwestia czasu. Minister zdrowia Adam Niedzielski przewiduje, że nastąpi to już w drugiej połowie sierpnia. O tym, czy czwarta fala będzie wyzwaniem, zadecydować ma poziom wyszczepienia społeczeństwa. Co nam zagraża? Wariant Delta koronawirusa – wyjątkowo zaraźliwy i najgroźniejszy ze wszystkich do tej pory.

POLECAMY:
Prof. Horban o unikających szczepionki. "Kostnice są przygotowane"

Co, jeśli nie uda się do czwartej fali zachęcić obywateli do szczepień? Prawdopodobnie w powietrzu będzie wisiał kolejny lockdown. Potwierdził to prof. Horban twierdząc, że istnieje możliwość wprowadzenia częściowego zamknięcia kraju podczas kolejnej fali zakażeń.

W Polsce wykonano już prawie 28 i pół miliona szczepień. W pełni zaszczepiono 12 milionów 682 tysiące 542 osoby. To wciąż za mało.

Źródło: PR3, TVP Parlament, DoRzeczy

ceny prądu gazu 2022 nowe taryfy ogrzewanie ure podwyżka

Takich podwyżek jeszcze nie było! Od stycznia będzie dramat. Gaz i prąd zdrożeją nawet o…

koronawirus w polsce sondaż cbos morawiecki rząd pis

Premier Morawiecki grozi. Będą utrudnienia na święta. „Nie ma się co oszukiwać”