w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Takich podwyżek jeszcze nie było! Od stycznia będzie dramat. Gaz i prąd zdrożeją nawet o…

Takich podwyżek cen energii nie było od dziesięcioleci. Od nowego roku Polacy muszą mocno złapać się za portfele. PiS boi się, że drożyzna odsunie ich od władzy.

ceny prądu gazu 2022 nowe taryfy ogrzewanie ure podwyżka

Nowy rok przywita nas finansowym koszmarem. Nie wiadomo, czy świętując jego nadejście warto się tak cieszyć. To może być najgorszy rok pod względem naszych osobistych finansów. Z jednej strony rząd zabierze nam pieniądze Polskim Ładem, z drugiej inflacją i podwyżkami podatków.

Ceny prądu. 2022 rok nas dobije. Nadchodzi rekordowa podwyżka

Późnym wieczorem 15 grudnia ujawniono, że Urząd Regulacji Energetyki ustalił już nowe stawki, które Polacy będą płacić od stycznia za prąd i gaz. Podwyżka jest kosmiczna! Zapłacimy wszyscy bez wyjątku nawet 20 proc. więcej za prąd i nawet o 40 proc. więcej za gaz. Nieoficjalnie jako pierwsi podali to do publicznej wiadomości dziennikarze Radia Zet.

Urząd Regulacji Energetyki zakończył już prace zwiazane z nowymi taryfami za energię. Decyzja ma zostać ogłoszona w piątek 17 listopada. Już teraz jednak wiemy, że jeśli ktoś liczył na jakieś korzyści z Polskiego Ładu, to już może o nich zapomnieć. Wszystko, co zyskamy, zabiorą nam podatki i opłaty.

Gdyby Polak chciał te wszystkie doniesienia o drożyźnie zapić alkoholem, też będzie miał po nowym roku kłopot. Andrzej Duda podpisał bowiem ustawę o nowych stawkach akcyzowych na alkohol (i papierosy). Nawet on będzie od stycznia droższy.

Ogrzewasz dom gazem? Zapłacisz 40 proc. więcej

O tym, że wzrost cen za energię może być dwucyfrowy, media informowały już kilka miesięcy temu. Stary rok też powita nas na smutno – tak drogo w sklepach jeszcze nie było. Już teraz Polacy ograniczają swoje wydatki z tym związane. Stół na Wigilię będzie uboższy.

W najgorszej sytuacji będą osoby, które ogrzewają domy gazem. Ich spotka 40-procentowy wzrost rachunków. Jeśli jednak na gazie tylko gotujemy, to podwyżka wyniesie około 10 proc. Wszystkiemu winne są ceny gazu w całej Europie. Tylko w październiku br. skoczyły one aż o 700 proc. w porównaniu rok do roku.

Wysokie ceny energii, paliw na stacjach, a także Polski Ład – wszystko to spowoduje, że inflacja nie prędko się nie zatrzyma. Przyszły rok przywita nas kosmiczną drożyzną, dlatego juz teraz warto przemyśleć swoje wydatki. Rząd aktualnie pracuje nad tarczą antyinflacyjną, która ma chronić przed wzrostami cen. Jest to jednak kolejne działanie, które przyczyni się do wzrostu inflacji.

To będą najdroższe święta od co najmniej 20 lat, będziemy zaciskali pasa. Inflację odczuje każdy, ale w różnym stopniu. Dla niektórych Polaków będą to naprawdę biedne święta – stwierdziła w rozmowie z Radiem ZET Alicja Defratyka, ekonomistka.

Źródło: Radio ZET, Twitter

apteczka na narty

Jak przygotować apteczkę na narty?

horban szczepienia odpłatność lockdown czwarta fala na jesień wariant delta

Co grozi niezaszczepionym? Prof. Horban ostrzega. „Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie”