w ,

HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ

Premier Morawiecki grozi. Będą utrudnienia na święta. „Nie ma się co oszukiwać”

Szef rządu Mateusz Morawiecki nie ma złudzeń co do obecności wariantu omicron w Polsce. Jego zdaniem potrzebne sa dodatkowe obostrzenia na okres Bożego Narodzenia.

koronawirus w polsce sondaż cbos morawiecki rząd pis
Fot. YouTube / Kancelaria Premiera

Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego, aktualna sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo zła. Najbardziej martwi go wysoka liczba zgonów. – To zgony przede wszystkim osób niezaszczepionych – jest przekonany premier. To właśnie te osoby mogą spodziewać się sporych utrudnień na świeta.

Nowe obostrzenia na Boże Narodzenie. Premier ujawnia kogo dotkną

Ważne jest to, byśmy się szczepili, będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień – przekonywał premier w trakcie spotkania z mediami. Decyzja o nowych obostrzeniach, które są już opracowywane, ma zapaść w ciągu kolejnych dwóch dni. Mają być one odpowiedzią na sytuację związaną z nowym wariantem wirusa.

Zdaniem premiera wariant omicron, o którym w ostatnich tygodniach jest bardzo głośno, na pewno jest już w Polsce. – Nie ma co się oszukiwać. Niebawem pewnie będzie zidentyfikowany – zapowiedział zaniepokojony szef rządu.

Ostatnie zmiany w obostrzeniach rząd wprowadził równo tydzień temu. Był to tzw. pakiet alertowy zwiazany z nową mutacją, która budzi grozę, bo wciąż niewiele o niej wiadomo. Obostrzenia te dotyczą jednak głównie podróżujących pomiędzy Polską a krajami Afryki. Nowe obostrzenia zapowiedziane przez premiera dotyczyć mają już osób niezaszczepionych.

Morawiecki o mechanizmach obowiązkowości szczepień

Szef rządu Zjednoczonej Prawicy ponownie zaapelował o to, aby nie unikać szczepień. Jest to typowe dla premiera wołanie o rozwagę. Dużo ostrzejszych rozwiazań chcą posłowie Lewicy, którzy zgłosili z samego rana w poniedziałek 6 grudnia projekt ustawy o obowiązku szczepień. Ustawa ta zakłada grzywny dla uchylających się od tego obowiązku.

Będziemy wzmacniać mechanizm obowiązkowości w przypadku niektórych zawodów. Będziemy dyskutować o wzmocnieniu obostrzeń w niektórych miejscach, w szczególności dla osób niezaszczepionych – zapowiedział jednoznacznie Morawiecki.

Szczepienia chronią przed ciężkim przebiegiem choroby i przed zgonem – tłumaczył premier. Ujawnił też, że na COVID-19 umierają głównie osoby, które nie chciały się szczepić. Zgodnie z rządowymi statystykami w Polsce wykonano już w sumie 42 672 883 zastrzyków. Pierwszą dawkę przyjęło 20 968 528 osób.

horban szczepienia odpłatność lockdown czwarta fala na jesień wariant delta

Co grozi niezaszczepionym? Prof. Horban ostrzega. „Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie”

internet dla zaszczepionych łódź diament

Internet tylko dla zaszczepionych? W Polsce już testują kontrowersyjne rozwiązanie