w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF

Ile wynoszą zarobki Kaczyńskiego? Szokującą prawdę ujawniono dopiero teraz

W sklepach jest bardzo drogo, inflacja bije rekordy, a portfel przeciętnego Kowalskiego świeci pustkami. Politycy radzą sobie w tej rzeczywistości dużo lepiej.

kaczyński pis wybory rzeszów fijołek porażka
Fot. YouTube / TVP Info (screen)

Jarosław Kaczyński jest zaniepokojony wysokimi cenami w sklepach i – jak sam twierdzi – odczuwa to podczas zakupów. Na polityczną emeryturę jeszcze się nie wybiera, a jego zarobki już teraz pozwalają mu nie myśleć o inflacji i drożyźnie.

Zarobki Kaczyńskiego. Szary Kowalski może o takich pomarzyć

Nie ma się co dziwić, że prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, wbrew zapowiedziom na polityczną emeryturę się nie wybiera. Polityka jest wspaniała, bo pozwala szybko zdobyć środki, o których w normalnej pracy statystyczny Polak może tylko śnić. Właśnie ujawniono wysokość wynagrodzenia prezesa PiS.

Zgodnie z doniesieniami stacji radiowej Radio ZET, emerytura Jarosława Kaczyńskiego wynosi około 7-8 tys. złotych. To oczywiście nie wszystko, co dostaje na konto co miesiąc. Nie tak dawno politycy sami sobie przyznali podwyżki, niektórzy dostali nawet dwa razy tyle, co do tej pory. Wiedzą w końcu, jak o siebie zadbać.

Poza emeryturą, Jarosław Kaczyński dostaje dodatkowe pieniądze za pełnienie roli wicepremiera ds. bezpieczeństwa. W sumei na konto prezesa PiS każdego miesiąca wpływa kwota 12 826 zł brutto.

Nasi drodzy politycy. Pensje, diety, dodatki…

W gazecie „Fakt” czytamy, że suma obu wspomnianych świadczeń to już prawie 20 tys. zł. Szef partii rządzącej nie otrzymuje obecnie pensji posła, ale za to dostaje poselską dietę. zawodowego nie przysługuje obecnie prezesowi PiS, to wciąż jednak przysługuje mu dieta parlamentarna. To oznacza kolejne 3 tys. zł, które w dodatku jest nieopodatkowane.

Zgodnie z zapowiedziami prezesa PiS, chce on odejść z zajmowanego w rządzie stanowiska w tym roku. Straci wówczas pensję wicepremiera, a na jego konto będzie znów wpływać pensja posła, czyli ok. 12,8 tys. zł brutto. Jak widać drożyzna w sklepach nie jest zatem jego wielkim zmartwieniem.

Prezes PiS – zgodnie z oświadczeniem majątkowym – ma na koncie 142 tys. zł oszczędności na czarną godzinę.

Nie żyje kultowy aktor. Grał między innymi w „Klanie”. „Dobry kumpel, ogromne współczucie”

polski ład składka zdrowotna 2022 liniowy ryczałt

Nikt nie zyska na Polskim Ładzie. Ekspert rozwiewa nadzieje milionów Polaków