w

HAHAHA!HAHAHA!

Ale wtopa! Andrzej Duda zaliczył wpadkę po spotkaniu z Joe Bidenem. ZOBACZ NAGRANIE

Głowa państwa co jakis czas zalicza mniejsze lub większe wpadki – jak każdy. Oto jego najnowsza pomyłka, którą wychwycili internauci.

duda wpadka oecd obwe
To nie pierwsza wpadka prezydenta. Jak zwykle wykorzystali ją też posłowie opozycji. Fot. Twitter / @Bartek_Star

Andrzej Duda od czasu do czasu zalicza wpadki. Tym razem pomylił się w trakcie wideokonferencji z udziałem prezydenta USA Joe Bidena. Wszystko to wychwycili internauci, którzy natychmiast udostepnili fragment nagrania w internecie.

Andrzej Duda pomylił nazwy. Wszystko się nagrało

Po rozmowach z prezydentem USA Joe Bidenem na temat sytuacji na Ukrainie, Andrzej Duda podsumował rozmowy w trakcie krótkiego spotkania z mediami. Do tego ważnego spotkania wielu czołowych przywódców doszło wieczorem w poniedziałek 24 stycznia. Nie obyło się bez wpadek.

Prezydent Stanów Zjednoczonych dyskutował o zagrożeniu wojną ze strony Rosji wraz z prezydentem Dudą, a także przywódcą Niemiec, Francji, Włoch, Wielkiej Brytanii, UE  i sojuszu NATO.

Reprezentowaliśmy OECD jako ci, którzy w tej chwili mają tam przewodnictwo – stwierdził po wideokonferencji Andrzej Duda. Pomyłkę w nazwie organizacji jak zwykle szybko wychwycili czujni internauci, a fragment nagrania trafił do internetu.

Opozycja: „Trudno jest być prezydentem…”

–  Przede wszystkim chcę powiedzieć, że z satysfakcją przyjąłem zaproszenie na to spotkanie, dlatego że trzeba powiedzieć, że bardzo dobrze, że reprezentowaliśmy tam OECD jako ci, którzy w tej chwili mają tam przewodnictwo, ale także przede wszystkim reprezentowaliśmy naszą część Europy, czyli Europę Środkową – powiedział po spotkaniu z przywódcami państw prezydent Duda.

Konferencja prezydenta po spotkaniu była transmitowana na żywo między innymi przez stację TVN24. Prezydent pomylił wówczas organizację OECD z OBWE. Wpadkę szybko podchwycili posłowie opozycji. – OBWE czy OECD, a w sumie kto to wie… nie czuje że rymuje. Trudno być prezydentem, tyle skrótów do zapamiętania – skomentowała na Twitterze parlamentarzystka Katarzyna Kotula z Lewicy.

Z okazji tej wpadki warto przypomnieć, że OBWE to Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie. Polsce przyznano przewodnictwo w niej w roku 2022. Z kolei OECD to Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, ale to całkowicie dwa różne byty.

Źródło: Twitter

morawiecki dymisja polski lad chaos

Wielka klapa Polskiego Ładu. W PiS oczekują dymisji Morawieckiego. „Jego czas się kończy”

PILNE. Wraca nauka zdalna w szkołach! Minister Czarnek ujawnił, których klas dotyczą zmiany