w ,

Pielęgniarki i położne też straciły na Polskim Ładzie. Ujawniono kwoty. Włosy stają dęba

To kolejna po nauczycielach, pracownikach ZUS i skarbówek czy policjantach grupa społeczna, która traci na reformie podatkowej. Straty są dramatycznie wysokie.

koronawirus prawdziwy rozmiar epidemii realna liczba chorych dramat zapchane szpitale brak pomocy

Z przeprowadzonej wśród grupy 4 tys. pielęgniarek i położnych  ankiety wynika, że większość straciła na Polskim Ładzie. Niektóre nawet 500 zł miesięcznie. Reforma spowoduje, że za jakiś czas nie będzie miał nas kto leczyć i się nami opiekować.

Pielęgniarki i położne stratne na Polskim Ładzie

Co czwarta pielęgniarka z powodu Polskiego Ładu będzie musiała ograniczyć zatrudnienie do jednej placówki. Odczują to wszyscy wymagający opieki pacjenci, bo zabraknie personelu.

Jak czytamy na portalu Interia.pl, wśród tej grupy zawodowej przeprowadzono specjalną ankietę. Jej celem było sprawdzenie, jaki wpływ wywarł Polski Ład na wynagrodzenia. Wyniki są dramatyczne.

Można śmiało powiedzieć, że wśród ankietowanych większość straciła przez Polski Ład – powiedziała dziennikarzom Interii Mariola Łodzińska, wiceprzewodnicząca Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Wyniki ankiety są zatrważające. Wynika z nich, że Polski Ład spowodował straty u około 40 proc. osób. Te osoby zobaczyły nawet 500 zł mniej na swoich kontach w porównaniu do 2021 roku. Część straciła nawet więcej.

Uderzono podatkami w deficytowy zawód

Nawet połowa pielęgniarek i położyn to grupa, która pracuje tylko na jednym etacie. 38 proc. z nich realizuje swoje zadania w dwóch placówkach szpitalnych. Tylko 10 proc. pracuje w trzech szpitalach lub więcej. To spowoduje, że niektóre będą rezygnować z pracy na rzecz jednego etatu, co skończy się obniżeniem jakości opieki.

Na Polskim Ładzie stracą wszyscy – pośrednio lub bezpośrednio. Pielęgniarki stracą pieniądze, ale na reformie stracą przede wszystkim pacjenci. Załamie się podstawowa opieka zdrowotna i domowa. W jej przypadku może nawet dojść do całkowitego załamania systemu.

Obciążenia nałożone na tę grupę zawodową, która już teraz jest deficytową, spowodują, że nie będzie się opłacało podejmować zawodu. Pielęgniarki już niebawem zaczną rezgnować z pracy w kilku miejscach na rzecz jednego etatu.

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

Wraca czternasta emerytura! Mateusz Morawiecki zdradził plany. Emeryci będą uradowani

amantadyna bez recepty covid 19 włodzimierz bodnar viregyt działanie cena

Amantadyna. Są oficjalne wyniki badań skuteczności leku u pacjentów z COVID. Lek jest całkowicie…