w , ,

HAHAHA!HAHAHA!

Wraca czternasta emerytura! Mateusz Morawiecki zdradził plany. Emeryci będą uradowani

Zdymisjonowany kilka dni temu minister finansów Tadeusz Kościński informował, że czternastej emerytury nie będzie. Wygląda na to, że Mateusz Morawiecki zmienił zdanie.

waloryzacja 2021 tabela netto brutto ile dostaną emeryci podwyżka trzynastka czternastka bieda ostatnia wypłata czternastki

W 2022 roku poziom waloryzacji rent i emerytur ma być jednak większy, niż wskazują na to dane. Wszystko z powodu wysokiej inflacji. Jak ogłosił w piątek 11 lutego Mateusz Morawiecki, rząd jest skłonny jeszcze bardziej podwyższyć seniorom uposażenia.

Waloryzacja emerytur 2022. Morawiecki chce dać więcej seniorom

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził wcześniejsze doniesienia mediów. Nie dość, że waloryzacja emerytur ma być wyższa, niż powinna, to jeszcze powrócić ma czternasta emerytura. Wcześniej minister finansów twierdził, że nie ma na to środków

W tej chwili mówi się o waloryzacji na poiozmie 5,7 proc., czyli ustawowe minimum. To najwyższy wskaźnik waloryzacji od ponad 13 lat, ale nie jest w stanie zrekompensować drożyzny, z którą obecnie zmaga się nasz kraj.

Mateusz Morawiecki postanowił zadziałać i ogłosił, że wskaźnik waloryzacji na pewno będzie dużo wyższy. Konkretna wartość jest jeszcze konsultowana przez rząd i zostanie ujawniona już niebawem.

Rząd przywraca czternastki. „Poprawa jakości życia seniorów jest naszym priorytetem”

Poprawa jakości życia seniorów jest naszym priorytetem. I dlatego nasza troska o seniorów jest dla rządu PiS jest najważniejsza. Pandemia, kryzys energetyczny, inflacja uderzyły najmocniej w seniorów. Dlatego emeryci i renciści otrzymają wyższe wsparcie. O wiele miliardów wyższy niż ten, do którego jesteśmy zobligowani w ustawie – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Waloryzacja może zostać podniesiona nawet do poziomu 7 proc. Podwyższone świadczenia seniorzy mają zobaczyć na kontach bankowych już w marcu. Poza tym w marcu osoby starsze dostaną również ustawowo zapisane trzynaste emerytury w wysokości 1338,44 zł.

Ale to nie koniec niespodzianek. Na jesień ma powrócić tzw. czternastka, której podobno miało już nie być. Ma być ona wypłacona na podobnych zasadach, jak poprzednia. Jeśli inflacja nie ustąpi, a w sklepach dalej będzie tak drogo, rząd może zdecydować się na drugą w trakcie roku waloryzację. Możliwe też, że będzie zmuszony podnieść płacę minimalną.

Źródło: Fakt

14 emerytura zagrozona kiedy wyplata 2021 obietnice socjalne pis zus

Niepokojące plany rządu. PiS znów majstruje przy emeryturach! Chcą zabierać część wynagrodzeń…

koronawirus prawdziwy rozmiar epidemii realna liczba chorych dramat zapchane szpitale brak pomocy

Pielęgniarki i położne też straciły na Polskim Ładzie. Ujawniono kwoty. Włosy stają dęba