w ,

PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA!

Zdjęcie ciała krąży w sieci. Rosjanie zabili w Irpieniu znanego dziennikarza „The New York Times”

„Okupanci cynicznie zabijają nawet dziennikarzy w międzynarodowych mediach, którzy próbują pokazać prawdę o okrucieństwach wojsk rosyjskich na Ukrainie.”

brent renaud new york times ukraina
Fot. Twitter / @yoshkinkrot

Andriej Nebitow, szef policji w regionie Kijowa, poinformował media o ataku Rosjan w Irpieniu, w którym zginął znany wojenny korespondent „The New York Times” Brent Renaud. Jego kolega, również dziennikarz, został ranny i przebywa pod opieką lekarzy.

Ukraina. Rosjanie zastrzelili znanego dziennikarza „The New York Times”

Okupanci na Ukrainie zabijają wszystkich, w tym dziennikarzy z wielkich miedzynarodowych mediów. To ci, którzy próbują pokazać prawdę o tym, co Putin rzeczywiście robi w trakcie wojny i do jakiego okrucieństwa wobec ludzi się posuwa. 51-letni, znany dziennikarz „The New York Times„, został zastrzelony w Irpieniu.

Towarzyszący zmarłemu kolega, również pracownik mediów, jest ranny. W internecie opublikowano zdjęcia legitymacji prasowej oraz paszportu. Należały one do zmarłego tragicznie dziennikarza. Pokazano też zdjęcie jego ciała.

Zawód dziennikarza wiąże się z ryzykiem, jednak obywatel USA Brent Renaud przypłacił życiem próbę nagłaśniania podstępności, okrucieństwa i bezwzględności agresora – czytamy w komunikacie.

Drugi dziennikarz przeżył atak. Przebywa w szpitalu

Drugi z dziennikarzy, który przeżył atak Rosjan, przebywa obecnie w szpitalu pod opieką lekarzy. Jego życiu nic nie zagraża. Dzięki niemu będzie wiadomo, co rzeczywiście wydarzyło się 13 marca i jaki był przebieg wydarzeń.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziennikarze szli przez most w Irpinie. Próbowali nagrać uchodźców uciekających z miasta przed Rosjanami. Gdy autem dostali do punktu kontrolnego, zostali nagle ostrzelani przez wojska Putina.

Kierowca dziennikarzy zdążył zawrócić auto i odjechać. Jedyne, co widział, to to, że jego kolega został postrzelony w okolice szyi.

Źródło: Polsat News, Twitter

jaworow ukraina ostrzał atak

PILNE! Rosjanie zaatakowali Jaworów. Ostrzał rakietowy 29 km od Polski. Nie żyje 35 osób

Atak na Polskę oznaczać będzie „pełną odpowiedź NATO”. USA oficjalnie ostrzegają Putina