w ,

PILNE! Rosjanie zaatakowali Jaworów. Ostrzał rakietowy 29 km od Polski. Nie żyje 35 osób

Wczesnym rankiem 13 marca wojska rosyjskie przeprowadziły rakietowy atak na obwód lwowski. Celem było Międzynarodowe Centrum Sił pokojowych i Bezpieczeństwa.

jaworow ukraina ostrzał atak
Fot. zdjęcie ilustracyjne / Google Maps

Rosyjskie wojsko przeprowadziło nad ranem 13 marca naloty uderzając w bazę wojskową na zachodniej Ukrainie. Do tej pory to ostrzał przeprowadzony najbliżej granic NATO. Jeszcze miesiąc temu wojska amerykańskie szkoliły tam siły ukraińskie.

Jaworów. Ukraina nadal atakowana. Ostrzał miasta 29 km od granicy z Polską

Do ostrzału doszło zaledwie jeden dzień po zapowiedzi Rosji, że ta uderzy w konwoje z pomocą wojskową dla Ukrainy. Nad ranem 13 marca rosyjskie wojska przeprowadziły silny atak rakietowy na Międzynarodowe Centrum Sił pokojowych i Bezpieczeństwa.

Rośnie bilans ofiar rosyjskiego ataku na poligon w Jaworowie w obwodzie lwowskim. Wstępnie mówiono o 8 ofiarach, ale jak podaje lokalna administracja – zginęło 35 osób, a 134 zostały ranne.

Trwa już osiemnasta doba inwazji Rosji na Ukrainę. Ostrzelane przez Rosjan obiekty znajdują się w okolicach Jaworowa. Miasto leży zaledwie 29 km od granicy z Polską. Rosjanie, którzy nie potrafią przełamać oporu Ukraińców, przeprowadzają jeszcze silniejsze ostrzały ukraińskich miast zabijając cywilów..

Wstępne ustalenia dowiodły, że Rosjanie wystrzelili w Jaworów i okolice osiem rakiet. Celem było Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa, czyli jaworowski poligon.

Jaworów. Ostrzał 8 rakietami. Zniszczono poligon

Zbombardowany przez Rosję Jaworów był bazą wypadową do ćwiczeń NATO Rapid Trident. Kolejnym celem Rosjan mają być konwoje z zaopatrzeniem wojskowym jadące z Polski.

Rzecznik Akademii Wojsk Lądowych Ukrainy Anton Myronowicz ujawnil, że zaatakowana została jednostka wojskowa. Alarmy przeciwlotnicze słychać było przez całą noc również poza Lwowem i Chersoniem, ale też w Kijowie, Czernihowie, Charkowie, Kramatorsku i wielu innych miastach.

Osiem rakiet na poligon w Jaworowie, poza największym do tej pory zbliżeniem wojny do granic Polski, to także symboliczny atak na współpracę wojskową Ukrainy z siłami zbrojnymi państw NATO – stwierdził na Twitterze ekspert Polityka Insight Marek Świerczyński.

Źródło: Twitter

vitay 30 groszy flota orlen limity tankowania

Orlen. Nowe limity tankowania na wszystkich stacjach. Kierowcy muszą być tego świadomi

brent renaud new york times ukraina

Zdjęcie ciała krąży w sieci. Rosjanie zabili w Irpieniu znanego dziennikarza „The New York Times”