w ,

Jak laser pikosekundowy odmładza i rewitalizuje skórę?

Laser pikosekundowy to wyjątkowo skuteczna technologia, wykorzystywana w celu rewitalizacji, przebudowy i odmładzania skóry.

lasek pikosekundowy
Fot. materiały partnera

Urządzenie to wykorzystuje bardzo krótkie i silne impulsy, które trafiają do głębokich warstw skóry, uruchamiając procesy naprawcze. Wyjaśniamy, na czym polega odmładzanie twarzy laserem i jakie efekty można dzięki niemu osiągnąć.

Laser pikosekundowy zamiast skalpela?

Laser pikosekundowy to urządzenie, które znane jest głównie ze swoich rewelacyjnych osiągnięć w usuwaniu tatuażu. Okazuje się jednak, że równie dobrze sprawdza się w rewitalizacji, odmładzaniu i ujędrnianiu skóry oraz likwidacji przebarwień. Efekty są tak dobre, że lekarze z Kliniki Miracki w Katowicach proponują laser pikosekundowy zawsze wtedy, gdy pojawia się potrzeba głębokiego odmłodzenia i liftingu twarzy (pod warunkiem, że u pacjenta nie ma przeciwwskazań do laseroterapii).

Pikosekunda to jednobilionowa część sekundy, a więc jest ona 1000 razy krótsza od nanosekundy stosowanej w starszych laserach. Aplikacja energii w tak krótkim czasie wywołuje zjawisko fotomechaniczne, a nie termiczne, jak w przypadku innych laserów.

Dochodzi wówczas do powstania fali uderzeniowej, która mechanicznie rozbija cząsteczki barwnika zawartego w przebarwieniu i uszkadza w kontrolowany, precyzyjny sposób skórę, pobudzając ją do wzmożonej syntezy kolagenu.

Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?

Ogromna dawka energii dostarczona przez laser pikosekundowy w ultrakrótkim czasie pobudza skórę do regeneracji, zmieniając strukturę kolagenu i elastyny – składników odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry.

W ten sposób przy pomocy tego urządzenia można pozbyć się zarówno płytkich, jak i głębszych zmarszczek. Laserowe odmładzanie twarzy doskonale sprawdza się w przypadku zmarszczek na czole, ale też w delikatniejszych miejscach, np. w okolicach oczu i ust.

Zastosowanie lasera pikosekundowego na przebarwienia polega na wysłaniu impulsu energii laserowej, który wchodzi w kontakt z barwnikiem zawartym w przebarwieniu i zmienia się w energię kinetyczną.

Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć. Plamy rozjaśniają się stopniowo z zabiegu na zabieg, aby w rezultacie całkowicie zniknąć.

Dzięki szybkości i precyzji działania lasera pikosekundowego, podczas zabiegu nie dochodzi do przegrzania skóry, zabieg jest mało bolesny, a rekonwalescencja bardzo krótka.

Laser pikosekundowy – efekty

Skóra już po jednym zabiegu staje się odświeżona, zrewitalizowana, napięta i promienna. Poprawia się jej koloryt. Po wykonaniu zalecanej serii kilku zabiegów można się spodziewać efektu głębokie odmłodzenia:

  • spłycenia zmarszczek,
  • podniesienia zwiotczeń,
  • poprawy owalu twarzy,
  • redukcji przebarwień, w tym melasmy i ostudy.

Skóra po zabiegu laserem pikosekundowym staje się gęsta, elastyczna i jędrna. Nierówności zostają wygładzone, a niedoskonałości usunięte. Efekty nie pojawiają się jednak od razu, ponieważ zainicjowana przez pikosekundowy laser odnowa kolagenu to proces, który potrzebuje czasu. Pierwsze, wyraźne rezultaty widoczne są po około 2-4 tygodniach. Kolejne zmiany na lepsze pojawiają się w ciągu następnych tygodni.

Liczba oraz częstotliwość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia optymalnych efektów odmładzania twarzy laserem zależy od indywidualnych predyspozycji, zwłaszcza zaawansowania procesów starzenia się skóry

Dla podtrzymania i wzmocnienia rezultatów warto powtarzać kurację przynajmniej raz w roku. W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

bon 100 zł dekoder pis

PiS rozda Polakom bon na 100 zł. Da też kolejne 250 zł. Polacy widzą w tym duży podstęp

dzieli ich 37 lat para tiktok

Dzieli ich 37 lat. Są po ślubie, planują dziecko. Internauci są mocno zniesmaczeni