w , ,

Na Twojej twarzy zaczęły pojawiać się zmarszczki? Poznaj sprawdzone domowe sposoby

Zmarszczek nikt nie chce widzieć na swojej twarzy. Unikamy ich, by utrzymać jak najdłużej młodzieńczy wygląd. Z czasem jednak zaczynają pojawiać się na naszej twarzy.

zmarszczki na twarzy rodzaje choroby
Fot. materiały partnera

Zmarszczki – bo o nich mowa – utrudniają życie kobietom każdego dnia. Jak nie dopuścić do ich powstawania? Co robić, gdy zaczynają być widoczne? Przeczytaj poniższy artykuł, by poznać odpowiedzi!

Krok 1. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu

Jędrna i gładka skóra nigdy nie będzie efektem nawilżenia w postaci kremów. Kluczowe jest dostarczenie jej wystarczającej ilości wody każdego dnia. W ten sposób warstwa hydrolipidowa ma szanse pozostawać w zbilansowanej postaci i to pomimo utrudniających to warunków.

Dlatego przyjmuj codziennie przynajmniej 2 litry wody, a jeśli intensywnie ćwiczysz fizycznie – pij jej jeszcze więcej. Uzupełnianie płynów w postaci wody wpływa na ujędrnienie, naprężenie i wygładzenie skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Krok 2. Dachowuj zrównoważone podejście do diety

Mnóstwo szkodliwych substancji zawartych w przetworzonym jedzeniu powoduje zmiany skórne i utrudnia jej pielęgnację. Dlatego postaw na codzienne dawkowanie owoców i warzyw, unikaj tłuszczów trans i białego cukru. Jeśli to tylko możliwe zdecyduj się na domowe niskocukrowe przekąski, zamiast kupować słodycze w sklepach. Cukier w dużej mierze odpowiada za pogorszenie kondycji skóry. Postaw również na artykuły spożywcze zawierające witaminy niezbędne do utrzymania zdrowego wyglądu skóry – A, C, E i K.

Krok 3. Unikaj szkodliwych używek

Nadal pozostajemy w towarzystwie zasad niezwiązanych bezpośrednio z kosmetykami. Czego powinnaś unikać, by zapewnić sobie zdrowie skóry i zmniejszyć ryzyko powstania zmarszczek w młodym wieku? Chodzi przede wszystkim o papierosy.

Ich palenie wpływa na pogorszenie kolorytu cery, powstawanie pionowych zmarszczek przy ustach i ogólną degradacje jej kondycji. Palenie papierosów wpływa na szybsze postępowanie procesu starzenia się skóry, a to główny czynnik powodujący powstawanie zmarszczek.

Krok 4. Chroń swoją cerę przed słońcem

Promieniowanie UVA i UVB w różnym stopniu wpływa na stan Twojej skóry. Promienie UVA docierają głęboko w głąb skóry i zmieniają jej strukturę przez regulacje ilości białek, zmianę kierunkowania włókien kolagenu i elastyny oraz budowy DNA komórek.

Promieniowanie UVB odpowiada przede wszystkim za nabieranie opalenizny, ale również reakcje alergiczne i chorobowe zmiany skórne. Konieczne jest więc izolowanie skóry przed promieniowaniem UV obecnym cały rok. Służą do tego kremy z filtrami SPF – latem mocniejsze, zima nieco lżejsze.

Krok 5. Stosuj kremy przeciwzmarszczkowe

Gdy zauważysz pierwsze symptomy pojawiających się zmarszczek, reaguj natychmiast. Sięgnij po kremy przeciwzmarszczkowe, które zapewniają spowolnienie procesu powstawania zmarszczek.

Oczywiście nie ma możliwości ich wyeliminowania w 100 procentach, jednak możesz skutecznie je spłycić i zapobiegać powstawaniu kolejnych. Stosuj więc kremy przeciwzmarszczkowe na dzień oraz preparaty na noc na twarz i pod oczy.

Jak zapobiegać zmarszczkom na twarzy?

Walka ze zmarszczkami może być skuteczna. Warunek? Musisz zacząć ją jak najszybciej! Dlatego nie zwlekaj i zadbaj o swoje ciało, unikając w ten sposób zbędnych zagłębień w skórze twarzy.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z phlov.com

zdjęcia z buczy sadistic drastyczne ciała ukraina

Kolejne drastyczne zdjęcia z Buczy. Zełenski odwiedził miasto. Eksperci ujawnili zdjęcia morderców

bucza zdjecia cial drastyczne

Włosy stają dęba. „Najgorsze dopiero nadejdzie!” Rosjanie o kolejnych krokach względem Ukrainy