w , ,

500 plus można łatwo stracić. Ministerstwo zaapelowało do niektórych rodziców

Choć dokumenty o nową pulę świadczenia można składać już od 2 miesięcy, to niektórzy rodzice nadal tego nie zrobili. A termin niebawem mija.

900 plus zamiast 500 plus dla kogo od kiedy

Ministerstwo rodziny zaapelowało do rodziców o złożenie wniosków o świadczenie 500 plus. Niektórzy nadal tego nie zrobili w wymaganym terminie. To może spowodować utratę świadczenia.

500 plus. Ministerstwo prosi rodziców o wnioski. Jak nie stracić świadczenia?

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczeń, wniosek o 500 plus musi zostać złożony bezwzględnie do 30 kwietnia – poinformowali przedstawiciela Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Niestety nie każdy rodzic i opiekun o tym pamięta. Dokumenty można składać od 1 lutego ale niektórzy czekają do ostatniej chwili.

Rodzice i opiekunowie mogą składać wnioski o przyznanie 500 plus na nowy okres od 1 lutego. Do tej pory nie wszyscy to jednak zrobili. To może wprost oznaczać utratę pieniędzy.

Utrata 500 plus. Lepiej nie zwlekać do ostatniej chwili

W przypadku wniosków złożonych po terminie, tj. 30 kwietnia, będzie trzeba czekać nawet trzy miesiące na ustalenie prawa do otrzymania 500 plus.

Zachęcam, aby rodzice, którzy chcą mieć pewność, że ciągłość wypłaty świadczeń będzie zachowana, złożyli wnioski drogą elektroniczną do 30 kwietnia. Jeśli wniosek będzie złożony w tym terminie, wówczas pierwsze świadczenie w nowym okresie rozliczeniowym rodzice otrzymają do 30 czerwca tego roku – apeluje minister Marlena Maląg.

Źródło: Onet

katarzyna dowbor choroba

Katarzyna Dowbor ujawnia, że jest ciężko chora. „Organizm powoli się przyzwyczaja…”

ludwik dorn na co zmarł przyczyny śmierci

Nie żyje Ludwik Dorn. Na co zmarł? Ujawniono przyczynę zgonu. Nigdy nie chciał o tym mówić