w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF KOCHAM TO!KOCHAM TO!

W kierunku przejścia w Novej Gucie jechały rosyjskie pojazdy z literą V. W sieci są nowe nagrania

Długa kolumna białoruskiego i rosyjskiego sprzętu wojskowego została zauważona w czasie podróży autostradą M8 w kierunku przejścia granicznego Novaja Guta.

W internecie pokazały się nowe nagrania, które ujawniły ruchy kolumny wojskowej białoruskiego i rosyjskiego sprzętu wojskowego. Pojazdy miały jechać białoruską drogą M8 w kierunku przejścia granicznego z Ukrainą Novaja Guta.

Białoruskie i rosyjskie pojazdy przemieszczały się w kierunku przejścia Białorusi z Ukrainą. Były oznaczone literą „V”

Kolumna pojazdów była dość długa. Obserwatorzy i znawcy tematów związanych z wojskowością rozpoznali na nagraniu między innymi ciężarówki MAZ, Kamaz oraz Tornado-U. Na niektórych maszynach widoczna była litera „V„. Nagranie ujawniono na profilu białoruskiego dziennikarza Antona Motolko na Twitterze.

Dziennikarz w ostatnim czasie ujawnił sporo informacji na temat ruchów wojsk rosyjskich stacjonujących na Białorusi. „Belarusian Hajun project„, bo o nim mowa, zamieścił 6 kwietnia nowe nagranie rosyjskiej kolumny ciężarówek. Widziana była ona na autostradzie M8. Pojazdy przemieszczały się w kierunku przejścia granicznego Novaja Guta.

W tej chwili trudno ocenić, jakiego dnia i jak dawno został nakręcony ten materiał. Istnieje prawdopodobieństwo, że zdarzenie zostało nakręcone kilka dni temu.

rosyjska kolumna wojsk nagranie białoruś
Przejście graniczne między Białorusią a Ukrainą w Nowej Hucie. Fot. Google Maps

Rosyjska kolumna wojskowa widziana na autostradzie M8

Nagranie przedstawia cały sznur ciężarówek należących do wojska, w tym MAZ, Kamaz i Tornado-U. Tego typu pojazdy są używane do transportu zarówno żołnierzy, jak i broni i innych ładunków.

Ciężarówki Tornado-U, które były widziane na nagraniu, należą do sprzętu najnowszego, bazującego na  ciężarówkach typu URAL. Są one opancerzone i mogą jechać z ładunkiem o wadze nawet 16 ton. Póki co nie wiadomo, w którym miejscu wojska te zatrzymały się i gdzie będą stacjonować.

Źródło: Twitter, WP

syreny alarmowe w całym kraju 10 kwietnia

Tak ukraińskie dzieci reagują na syreny. Czy to nagranie spowoduje zmianę decyzji polityków?

pan torpeda natan gajk neuroblastoma

Pan Torpeda nie żyje. 8-letni Natan walczył do końca jak superbohater. „Umarł kawałek mojego serca”