w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Pilny komunikat wojska. 1 maja zacznie się wielka operacja. „Każde nieprzemyślane działanie…”

Od 1 maja nawet do końca miesiąca możliwe są poważne utrudnienia na drogach zarówno krajowych, jak i ekspresowych oraz na autostradach. Wojsko apeluje do Polaków.

Od 1 maja w większości województw rozpocznie się operacja. Po wielu drogach będą przemieszczały się duże ilości pojazdów wojskowych. Chodzi zarówno o drogi lokalne, jak i ekspresowe i autostrady. Wojsko ma też w związku z tym ważną prośbę do obywateli. O sprawie pisze między innymi portal RMF24.

Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności.

Dowództwo apeluje w związku z intensywnymi ruchami kolumn pojazdów wojskowych

Wiadomość o wyjątkowo licznych ruchach wojsk na terenie kraju połączona była z ważnym apelem kierowanym do Polaków. Przez cały maj po polskich ulicach będą przemieszczały się spore grupy pojazdów wojskowych. Choć na pewno dla wielu z nas będzie to atrakcja, to wojsko apeluje, aby nie robić im zdjęć ani ich nie filmować.

Od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z ćwiczeniami – czytamy w komunikacie Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych. Ruchy pojazdów wojskowych są związane z odbywającymi się licznymi ćwiczeniami.

Wiele osób może być zaniepokojonych takim widokiem i to w czasie majówki. Wojsko uspokaja – chodzi o ćwiczenia. Ruchy wojsk są zaplanowane i będą odbywać się nawet przez cały maj. Już pierwszego dnia miesiąca możemy być zaskoczeni utrudnieniami na drogach.

Ppłk Magdalena Busz z Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego ujawniła, że pojazdy wojska będą widoczne w bardzo wielu miejscach i niemal na każdym typie dróg w kraju. Mogą to być zarówno autostrady, jak i trasy szybkiego ruchu. Wojsko prosi o wyrozumiałość.

Przybycie i przejazd kolumn będą wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

Przejazdy będą eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Największe utrudnienia odczują mieszkańcy ośmiu województw

W ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych – powiedziała mediom Magdalena Busz.

Kolumny wojsk będą starały się przemieszczać głównie nocą, aby nie powodować wielkich problemów w ruchu, ale dowództwo nie wyklucza, że intensywne ruchy pojazdów należących do wojska będą jeździły również w godzinach szczytu.

Dowództwo sił zbrojnych zwraca się z tej okazji z ważnym apelem do społeczeństwa. Tuż obok nas trwa wojna. Chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Nie publikujmy informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat ani godzin przejazdów wojsk.

Źródło: RMF24

joleen diaz meilani parks

Wyglądają jak siostry, w rzeczywistości to matka z córką. Trudno zgadnąć, kto jest kim

grazyna wolszczak instagram wiek dzieci choroba cierpienie na wspolnej

Grażyna Wolszczak o swojej chorobie. Pierwszy raz ujawnia, na co cierpi