w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

Szojgu znów grozi krajom NATO. Wskazał armii konkretne cele do zniszczenia

Rosyjski minister obrony oskarżył Zachód o to, że przeciąga konflikt dostawami broni. Te mają teraz stać się celem ataku numer 1.

szojgu grozi nato
Fot. RIA Novosti

Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu chyba doszedł do siebie po ostatnich problemach zdrowotnych i powrócił z przytupem. Zaczął od gróźb skierowanych do krajów NATO. Wskazał też cele potencjalnego ataku odwetowego.

Siergiej Szojgu straszny NATO. Wskazał cele, które mogą być zaatakowane

Rosji nie podoba się masowy przesył broni na Ukrainę z krajów NATO. Wojska Putina nie są w stanie poradzić sobie z nowoczesną technologią krajów zachodnich, bo same używają coraz starszej broni (czasami pamiętającą nawet II wojnę światową).

Mimo wszystko Siergiej Szojgu grozi, że każdy transport i każda dostawa sprzętu zostanie zbombardowana. W ostatnich dniach Rosja wystrzeliła dwa pociski manewrujące Kalibr prosto z Morza Czarnego i zapewne tej broni by użyła do precyzyjnego zniszczenia dostaw.

Amerykańska agencja informacyjna Reuters podała, że pociski Kalibr wystrzelono z łodzi podwodnej. W tej chwili nie wiadomo, w co pociski uderzyły. Chwilę wcześniej z ust ministra obrony Rosji padły groźby skierowane do krajów NATO.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO nadal pompują broń do Ukrainy. Każdy transport Sojuszu Północnoatlantyckiego przybywający na terytorium kraju z bronią lub materiałami przeznaczonymi dla ukraińskiej armii jest celem do zniszczenia – zagroził wojskowy.

To nie pierwsze groźby ze strony Rosji

Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi jednocześnie, że w celu utrudnienia dostaw broni z Zachodu wojska rosyjskie zniszczyły sześć kolejowych stacji. Ukraina nie skomentowała tych doniesień. Trudno jest też dziennikarzom obecnym na miejscu zweryfikować prawdziwość podawanych przez Rosję informacji.

To kolejne tak stanowcze groźby ze strony Rosji wypowiedziane w stronę krajów należących do NATO. Wcześniejsze słychać było z ust ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa, który również stwierdził, że każdy transport broni na Ukrainę to potencjalny cel ataku.

Słowa te padły zaledwie trzy tygodnie po rozpoczęciu na Ukrainie inwazji. Od tamtej pory broń z Zachodu płynie szerokim strumieniem. Dostawy broni na Ukrainę to jedyna szansa na to, aby ten konflikt wygrać i zepchnąć Rosję do narożnika na wiele lat.

jawor schronisko psy nagranie

66-latek przerzucił psa przez bramę schroniska. To NAGRANIE oburzyło internautów

beata kozidrak pijana co jej grozi instagram

Beata Kozidrak skazana. Prokuratura krytykuje wyrok: „Kara rażąco łagodna”