w ,

66-latek przerzucił psa przez bramę schroniska. To NAGRANIE oburzyło internautów

Pies przeżył chwile grozy. Nie dość, że został porzucony przez właściciela, to jeszcze stało się to w brutalny sposób. Policji udało się zidentyfikować sprawcę.

jawor schronisko psy nagranie
Fot. Policja Dolnośląska

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze udowodnili, że nie pozwolą na jakąkolwiek formę znęcania się nad zwierzętami. Po ukazaniu się filmu w mediach społecznościowych o mężczyźnie, który brutalnie przerzucił swojego psa przez dwumetrową bramę przytuliska TOZ, podjęli intensywne działania zmierzające do jego zatrzymania.

66-latek z Jawora usłyszał zarzuty. Nagranie z jego udziałem oburzyło internautów

66-letni jaworzanin usłyszał dziś zarzut znęcania nad zwierzęciem. Niebawem za swoje czyny odpowie przed sądem. Informujemy, że nie ma i nie będzie żadnego przyzwolenia na jakąkolwiek formy przemocy wobec zwierząt.

Wczoraj w lokalnych mediach społecznościowych ukazał się film, na którym to nieodpowiedzialny mężczyzna, zamiast oddać swojego czworonoga do miejscowego przytuliska, brutalnie złapał go za sierść i przerzucił zwierzę przez wysoką, bo dwumetrową bramę na plac jaworskiego TOZ-u.

Po ukazaniu się materiału video funkcjonariusze wydziału kryminalnego natychmiast podjęli działania zmierzające do zatrzymania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawcy tego przestępstwa.

Porzucony pies znalazł dom w TOZ w Jaworze

Kryminalni szybko ustalili dane personalne mężczyzny oraz miejsce jego pobytu. Sprawcą okazał się 66-letni jaworzanin, którego funkcjonariusze zatrzymali dziś rano w miejscu zamieszkania. Mężczyzna został doprowadzony do jaworskiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem.

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt grozi mu kara nawet 3 lat więzienia. Porzucony i mocno wystraszony piesek znalazł nowy dom w jaworskim TOZ, gdzie wolontariusze otoczyli go fachową opieką. Informujemy, że nie ma i nie będzie żadnego przyzwolenia na jakąkolwiek formy przemocy wobec zwierząt.

Przypominamy o możliwości zgłaszania różnych zagrożeń za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wśród wielu kategorii do wyboru jest właśnie znęcanie się nad zwierzętami. Wystarczy anonimowo zaznaczyć na mapie miejsce, które mundurowi niezwłocznie skontrolują.

Źródło: Policja Dolnośląska

maryla rodowicz w szpitalu

Rodowicz wystraszyła fanów. Lekarze postawili smutną diagnozę. Artystka odwołała koncert

szojgu grozi nato

Szojgu znów grozi krajom NATO. Wskazał armii konkretne cele do zniszczenia