w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Pfizer i Moderna. Nowe zaskakujące informacje o szczepionkach

Chętnych do szczepień jest coraz mniej. Rząd bije na alarm, że w ten sposób nie unikniemy czwartej fali koronawirusa.

pfizer czy moderna szczepionka covid skuteczność opinie

Pfizer i Moderna to chyba najbardziej wypatrywane przez obywateli Polski preparaty przeciwko COVID-19. Ujawniono właśnie zaskakujące informacje na ich temat, które potwierdzone są dokładnymi badaniami. Wiele osób na to czekało.

Pfizer i Moderna. Nowe ważne informacje o preparatach

Pfizer i Moderna to dwie szczepionki, które nie zawsze łatwo znaleźć w swoim punkcie szczepień blisko miejsca zamieszkania. Polacy właśnie tych preparatów szukają najczęściej i do nich mają największe zaufanie. Ujawniono właśnie nowe dane na temat tych specyfików mRNA. Chodzi o skuteczność, którą właśnie potwierdzili naukowcy z USA.

Okazało się, że potwierdzono wysoką skuteczność obu szczepionek przeciw wariantowi koronawirusa pochodzącemu z Indii. To ta mutacja obecnie straszy cały świat i to od niej zależy, czy w Polsce wybuchnie czwarta fala. W Indiach odmiana ta sieje totalne spustoszenie, a ciała ludzi palone są na ulicach, parkingach i wszędzie tam, gdzie się da.

Wszyscy pamiętamy, co zrobiła odmiana brytyjska. To ona była odpowiedzialna za największą liczbę hospitalizacji i zgonów w naszym kraju w trakcie trzeciej fali. Mało kto się teraz tym interesuje, ale mimo końca trzeciej fali w Polsce, nadal odnotowujemy bardzo wysoką liczbę zgonów.

Bardzo wysoka skuteczność przeciw indyjskiej mutacji

Badania potwierdzające skuteczność szczepionek na koronawirusa są prowadzone niemal cały czas. Te, które potwierdzają bardzo wysoką skuteczność szczepionek Pfizer i Moderna zrobiono w NYU Grossman School of Medicine i NYU Langone Center.

Doszliśmy do wniosku, że przeciwciała wytwarzane przez szczepionki są nieco osłabione w kontakcie z tymi wariantami, ale nie na tyle, aby miało to duży wpływ na ochronę zapewnianą przez te preparaty – stwierdził Nathaniel Landau, inicjator analiz.

Wygląda wiec na to, że obie szczepionki wspomnianych producentów chronią przed wszystkim znanymi obecnie wariantami koronawirusa. Jednocześnie naukowcy ostrzegają, że kolejne mutacje na pewno się pojawią i być może trzeba będzie modyfikować preparaty i szczepić się nimi każdego roku.

POLECAMY:
Kobieta przez pomyłkę dostała sześć dawek Pfizer. Ujawniono, jak się czuje

Informacja jest na pewno kluczowa z punktu widzenia zażegnania kryzysu epidemicznego na całym świecie. Wszyscy chcemy wrócić do normalności i zamkniemy za sobą najczarniejszy etap epidemii wirusa z Chin.

przemówienie putina 9 maja wyciek

Wyciekła treść przemówienia Putina na 9 maja. Są w nim mocne słowa. „Wróg zostanie pokonany”

parada zwycięstwa putin przemówienie

Szokujące zdjęcie Putina podczas Parady Zwycięstwa. „Wątły, nie wygląda dobrze”