w ,

Oddziały wojskowe wkroczą do polskich szkół. Minister obrony podpisał rozporządzenie

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podpisał specjalne rozporządzenie, na mocy którego w polskich szkołach pojawią się specjalne oddziały przygotowania wojskowego.

obowiazkowy pobór do wojska 2021 2022 wojna wojskowa komenda uzupełnień nabór wot

Szef MON zadecydował o utworzeniu kolejnych Oddziałów Przygotowania Wojskowego. Obecnie jest ich 40, a docelowo ma być aż 115. Zmiany dotyczą polskich szkół, które złożą wniosek w ministerstwie.

Wojsko w szkole. Jest rozporządzenie MON

Podpisałem rozporządzenie w sprawie zwiększenia limitu dotyczącego utworzenia Oddziałów Przygotowania Wojskowego z 40 na 115. Oznacza to, że wszystkie wnioski o utworzenie klas wojskowych, które trafiły do MON zostaną zaakceptowane – napisał szef MON Mariusz Błaszczak w mediach społecznościowych.

Już od dwóch lat wszystkie polskie szkoły ponadpodstawowe mogą występować do ministra obrony narodowej z wnioskiem o pozwolenie na utworzenie specjalnych oddziałów przygotowania wojskowego w placówce.

Program szkoleń docelowo realizowany jest przez placówki edukacyjne jeśli chodzi o teorię. Rozwijaniem umiejętności praktycznych odbywają się w jednostkach wojskowych i z udziałem wojska.

Źródło: Twitter

the voice senior maryla rodowicz wynagrodzenie

Tyle dostała Maryla Rodowicz za każdy odcinek „The Voice Senior”. Trzymajcie się krzeseł

burze radar dzis live mapa burzowa

Zbliżająca się burza? Jak należy zachować w czasie nadchodzącej burzy?