w ,

Szef MON Mariusz Błaszczak apeluje do młodych mężczyzn. Chodzi o służbę w wojsku

Wiemy już więcej na temat dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Zarobki są całkiem przyzwoite, ale korzyści z bycia w wojsku jest jeszcze więcej.

wojna na ukrainie polska 2022 putin
Sytuacja na linii Rosja-Ukraina jest coraz bardziej napięta. Co z Polską? / 2021.12.06 Jaryłówka | Spotkanie Premiera z funkcjonariuszami pełniącymi służbę na polsko-białoruskiej granicy Unii Europejskiej. Fot: Adam Guz/KPRM

Wojna na Ukrainie trwa już niemal trzy miesiące, a nasze wojsko robi co może, by być przygotowane na najgorszy rozwój wydarzeń. Na podstawie przepisów zawartych w nowej ustawie o obronności ojczyzny szef Ministerstwa Obrony Narodowej zaapelował do mężczyzn.

Zasadnicza służba wojskowa. Zarobki są całkiem przyzwoite. MON ujawnia szczegóły

Polska intensywnie się zbroi się z powodu konfliktu, jaki prawie 3 miesiące temu wybuchł tuż za naszą granicą. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak wystosował apel do wszystkich chętnych, aby wstępowali do wojska w celu odbycia zasadniczej służby wojskowej.

Dla wielu młodych mężczyzn, którzy mogą mieć problemy ze znalezieniem pracy, może to być całkiem ciekawa oferta. Chodzi oczywiście o całkiem przyzwoite zarobki – o wiele lepsze, niż w tak zwanej pracy na start.

Pieniądze, jakie otrzyma żołnierz chętny do odbycia zasadniczej służby wojskowej w 2022 roku są na tyle interesujące, że śmiało można powiedzieć, że spore grono Polaków może o takich kwotach tylko śnić. Już teraz wiemy, że chętnych jest sporo osób.

Kursy, uprawnienia i patenty za darmo

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak ujawnił, że każdy chętny od pierwszego dnia służby w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowe dostanie 4560 zł na miesiąc. Przy okazji dla wielu mężczyzn nie mających pomysłu na życie może to być całkiem fajna przygoda. Wojsko zaoferuje bowiem cały wachlarz możliwości.

W ramach służby będzie można całkowicie za darmo zdobyć wiele uprawnień. To między innymi prawo jazdy, papiery przydatne w pracy operatora maszyn, kurs spawacza, patent nurka czy skoczka spadochronowego.

Jak widać będzie to połączenie pożytecznego z przyjemnym. Mężczyźni będą mieli możliwość zdobycia wielu ciekawych doświadczeń, ale przede wszystkim będzie to start kariery w wojsku i – co najważniejsze i z czym nie warto dyskutować – służba Ojczyźnie.

naddniestrze mapa

Putin szykuje inwazję na kolejny kraj. „Apetyt Moskwy rośnie. Kolejnym celem będzie…”

putin rak przewodu pokarmowego operacja

Kreml gotowy na najgorszy scenariusz. Putin czeka na operację. Tajemnicza choroba to…