w ,

Reserved. Zwrot towaru – jak przebiega? Jak wyglądają zwroty towaru online?

Dzięki chroniącym konsumenta przepisom mamy okazję zakupić ubranie, przymierzyć je w domu, a w razie potrzeby zwrócić. Warto z tego korzystać.

reserved zwroty online stacjonarnie ze sklepu internetowego
Fot. biuro prasowe LPP

Zwrot towaru zakupionego w sklepie stacjonarnym czy internetowym to zagadnienie, które wyjątkowo interesuje internautów. Temat nabrał znaczenia przede wszystkim z powodu epidemii koronawirusa, gdy zmuszeni byliśmy częściej kupować ubrania przez internet.

Reserved. Zwroty stacjonarnie. Jak przebiega procedura?

Zwrot ubrań w większości sklepów na naszym rynku możliwy jest w ciągu 30 dni od daty zakupu. Podobnie jest w Reserved. Ubranie kupione zarówno online, jak i w sklepie stacjonarnym, mamy prawo zwrócić bez podania przyczyny w dowolnym salonie na terenie Polski. Nie będzie można tego dokonać jedynie w sklepach outletowych.

Zwroty możliwe są na podstawie paragonu z kasy fiskalnej, który jest naszym dowodem zakupu towaru. Może to być również faktura VAT. Zwrot pieniędzy nastąpi w tej samej formie, w jakiej zapłaciliśmy za zakupiony towar, czyli gotówką lub na konto bankowe, jeśli płaciliśmy kartą. Tu warto pamiętać, że musimy przy sobie mieć tę samą kartę, którą płaciliśmy.

Zwracany w Reserved produkt musi być w stanie idealnym. To oznacza, że nie może posiadać żadnych śladów noszenia. Musi też posiadać oryginalnie przymocowane oryginalne metki.

Reserved. Zwroty towaru ze sklepu internetowego. O czym pamiętać?

Po dokonaniu zakupu w sklepie online Reserved, od tej daty mamy również 30 dni na zwrot. Liczy się oczywiście data otrzymania paczki, a nie zakupu. Zwrot ubrań jest zawsze darmowy, co jest dodatkowym atutem. Podobnie, jak przy zwrotach w sklepie stacjonarnym, ubrania zwracane online muszą być w stanie idealnym. Przyczepione do nich metki są koniecznością.

Internauci kochający zakupy w sieci często korzystają ze zwrotów przy pomocy kurierów. Popularnym wyborem są InPost i DPD. Aby tego dokonać, należy wypełnić specjalny formularz zwrotu na stronie Reserved. Co ciekawe, nie trzeba w tym przypadku drukować ani naklejać na paczki żadnych etykiet.

Sklep po otrzymaniu paczki zwróci nam środki na konto bankowe, z którego płaciliśmy za zamówienie. Jeżeli z jakichś względów korzystaliśmy z przesyłki pobraniowej, na formularzu zwrotu należy wpisać numer naszego rachunki bankowego. W innym wypadku zwrot pieniędzy nie będzie możliwy.

Reserved. Zwrot paczkomat InPost

Paczkomaty InPost są bardzo popularne i zyskały rzeszę miłośników z powodu wielkiej wygody i dostępności 24 godziny na dobę. Jeśli zdecydujemy się na zwrot ubrań poprzez paczkomat, należy wybrać na koncie klienta w sklepie Reserved opcję ZWROT PRZEZ PACZKOMAT.

Uzyskamy dzięki temu kod zwrotu, który należy napisać ręcznie na paczce. W tym przypadku również nie trzeba drukować ani naklejać etykiet. Paczkę możemy umieścić w dowolnym paczkomacie na terenie naszego miasta, o ile będzie w nim wolne miejsce.

W razie konieczności znalezienia dodatkowych informacji na temat zwrotów w sklepie Reserved, pomocny będzie regulamin Reserved. Z niego dowiemy się wielu cennych wskazówek, w tym również dotyczących towaru, którego nie można zwracać. Należą do nich elementy bielizny czy towar outletowy lub w jakikolwiek sposób uszkodzony.

potrącenie pieszego na pasach odszkodowanie

Czy pieszy potrącony na pasach może dostać odszkodowanie?

pozew zbiorowy kredyt we frankach jak pozwać bank

Jak pozwać bank o kredyt we frankach szwajcarskich? Specjaliści radzą