w ,

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! OMGOMG

„Macie czas do niedzieli”. Kraj należący do NATO postawił Rosji ultimatum. Jest odpowiedź

Bułgaria podjęła stanowcze kroki względem Rosji. Dała dyplomacji rosyjskiej czas maksymalnie do najbliższej niedzieli, czyli 3 lipca.

bułgaria wydala dyplomatów nato szczyty madryt

Bułgaria należąca do sojuszu NATO oficjalnie poinformowała, że wkrótce wydali z kraju 70 rosyjskich dyplomatów. Powodem mają być podejrzenia o szpiegostwo na rzecz Kremla. Rosjanie mają czas na wyjazd maksymalnie do 3 lipca.

Spięcie na linii Rosja – Bułgaria. Kolejny kraj NATO wyrzuca rosyjskich dyplomatów

Bułgarskie ministerstwo spraw zagranicznych ujawniło, że rozpoczęło procedurę wydalania rosyjskich dyplomatów w liczbie aż 70 ze 150 osób. W tej grupie jest też personel techniczny ambasady rosyjskiej. Wszyscy mają opuścić kraj i wrócić do Rosji do niedzieli 3 lipca. Wszystkie osoby podejrzewane są o szpiegowanie na rzecz Federacji Rosyjskiej.

Wielu z nich pracowało bezpośrednio dla służb wywiadowczych, a ich rola dyplomatyczna była przykrywką – wyjawił mediom Kirył Petkow, ustępujący szef bułgarskiego rządu. Jest on znany z wyjątkowo ostrej retoryki względem Rosji.

Stwierdził jednocześnie, że wydalenie dyplomatów nie jest żadnym aktem agresji, ale nie można tolerować ingerencji obcych rządów w wewnętrzne sprawy Bułgarii. Zdarzenie to dość szybko zostało skomentowane przez rzeczniczkę rosyjskiego MSZ Marię Zacharową

To, co nadeszło wczoraj z Bułgarii, nawet nie tyle z Bułgarii, co z politycznych kuluarów bułgarskich instytucji władzy, nie zostało zrobione w interesie Sofii i jej obywateli. Zostało to nakazane przez siły zewnętrzne – poinformowała agencja TASS przytaczając słowa Zacharowej.

Źródło: WP, TASS

fort knox v korpus armii usa pierwsze damy na szczycie nato

Polska krajem frontowym. Będzie „obszarem operacyjnym”. Ambasador PL przy NATO nie owija w bawełnę

adam niedzielski minister zdrowia jestem przerażony epidemia wzrost zakażeń zgonów

Wracają restrykcje? Adam Niedzielski ma złe wieści. „Przygotowujemy się na scenariusz…”