w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! HAHAHA!HAHAHA!

Polska krajem frontowym. Będzie „obszarem operacyjnym”. Ambasador PL przy NATO nie owija w bawełnę

Szczyt NATO w Madrycie odebrał Ukrainie nadzieję na wstąpienie do sojuszu w najbliższych latach. Z frontu płyną jednocześnie niepokojoące informacje.

fort knox v korpus armii usa pierwsze damy na szczycie nato

Wołodymyr Zełenski niemal każdego dnia apeluje o wojskową pomoc i zaangażowanie NATO w wojnę na Ukrainie. Odzew jest coraz mniej zauważalny, czego efekty już widać. Ukraińskie wojska od kilku dni wycofują się, a Rosjanie zajmują kolejne obszary na wschodzie kraju.

Polska krajem frontowym. 5 Korpus US ARMY i baza NATO w Polsce. Ukrainie idzie na wojnie coraz gorzej

W tle szczytu NATO w Madrycie ukraiński prezydent kolejny raz zaapelował do biorących w nim udział liderów o pomoc. Ta nadchodzi jednak z coraz większymi oporami, co nie jest dobrą wiadomością dla Polski. Rosjanie się nie zatrzymają, jeśli NATO nie pokaże jakiejkolwiek siły.

Być może brak zaangażowania NATO w wojnę wkrótce i konkretów ogłoszonych podczas szczytu spowoduje, że front za chwilę przesunie się w naszym kierunku. To może poważnie zagrozić Europie, ale też w ciągu najbliższych lat Polsce.

Jak stwierdził cytowany przez „Wprost” ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski, bez względu na to, co widać w mediach, NATO realnie rozpatruje konieczność użycia broni jądrowej przeciw Putinowi. Wojna wejdzie wówczas w taką fazę, że Polska wraz z krajami sąsiednimi wschodniej flanki stanie się areną wojenną i „obszarem operacyjnym„.

Kwatera NATO w Polsce. Co to oznacza i czy jest się czym ekscytować? Co to jest flanka NATO?

W trakcie szczytu w Madrycie kraje należące do NATO i sam prezydent USA Joe Biden podjęli decyzję, że w Polsce zostanie ulokowana kwatera V Korpusu armii Stanów Zjednoczonych. Jak przyznał w rozmowie z dziennikarzami były ambasador Polski przy NATO Jerzy Maria Nowak, to na pewno wiadomość o dużym znaczeniu, ale realnie niewiele zmienia.

V korpus armii USA, który pojawi się w Poznaniu, służy tylko i wyłącznie do zarządzania i koordynowania siłami wojskowymi Stanów Zjednoczonych rozlokowanych w tej części Europy. To z Polski USA będą dowodzić wszelkimi działaniami, w tym obroną Europy przed potencjalną agresją. To element dużo szerszego planu.

W praktyce będzie to oznaczać przeniesienie zgromadzonego w Niemczech personelu sojuszu do Polski. Ma to w założeniu dać Putinowi wyraźny znak, że obecność wojsk NATO będzie większa właśnie na wschodniej flance. Nieoficjalnie mówi się, że oficjalna ceremonia odbędzie się 30 lipca. Decyzja Bidena jest oczywiście ważna, ale nic się wielkiego w strategii obronnej nie zmieni.

Sojusz przygotował już konkretne plany użycia przeciwko Rosji broni nuklearnej. To się stało w dniu agresji Rosji na Ukrainę i taka sytuacja ma miejsce pierwszy raz w historii NATO.

Plany obronne zostały aktywowane, a zgodnie z ich zapisami Polska jest teraz obszarem operacyjnym sojuszu. Wygląda na to, że póki co pierwsze damy na szczycie NATO zrobiły większe wrażenie, niż poczynione tam ustalenia.

podniesie wiek emerytalny pis morawiecki krajowy plan odbudowy

Rząd chce podnieść wiek emerytalny! Zakłada to Krajowy Plan Odbudowy

bułgaria wydala dyplomatów nato szczyty madryt

„Macie czas do niedzieli”. Kraj należący do NATO postawił Rosji ultimatum. Jest odpowiedź