w , ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Wracają restrykcje? Adam Niedzielski ma złe wieści. „Przygotowujemy się na scenariusz…”

O koronawirusie wszyscy już zapomnieli. To błąd. Choć nikt nie przebywa na kwarantannie, a zakażeń nie ma wiele, jesienią temat powróci na dłużej.

adam niedzielski minister zdrowia jestem przerażony epidemia wzrost zakażeń zgonów
Fot. KPRM, stock

Minister zdrowia Adam Niedzielski jeszcze kilka tygodni temu uspokajał, że kolejna fala epidemii koronawirusa nam nie grozi. Niestety ostatnie dane pokazują odwrócenie trendu i silne wzrosty liczby zakażeń. Rząd szykuje się ponownie na tragiczny scenariusz i 30 tys. chorych w szpitalach.

Adam Niedzielski mówi jak jest. Przed nami kolejna fala koronawirusa

Wszyscy wchodzimy w okres wakacyjny, ale politykom udało się nas wystraszyć. I jak tu wypoczywać w spokoju, skoro z tyłu głowy mamy kolejną możliwą falę koronawirusa i dziesiątki tysięcy hospitalizacji?

Koronawirus najwyraźniej powróci i jeszcze zdąży namieszać, ale po wakacjach. Kolejna fala jest niemal pewna, ale nie wiadomo, co rząd zrobi z restrykcjami i czy powróci obowiązek noszenia maseczek. W lato problem z wirusem zawsze jest dużo mniejszy, dlatego minister wskazuje na okres jesienny.

Przygotowujemy się na scenariusz hospitalizacji 30 tysięcy chorych – stwierdził ze smutkiem szef resortu zdrowia. Jego wypowiedź zacytowała natychmiast stacja telewizyjna Polsat News, a wcześniej podała ją do publicznej wiadomości Polska Agencja Prasowa.

Przed nami szczepienia czwartą dawką. Będzie obowiązek?

Osoby, które boją się zachorowania na COVID-19, mogą już teraz – jeszcze przed wakacjami – zaszczepić się czwartą dawką. W przypadku osób po 80 roku życia ochrona jest zauważalna, co w tym wieku jest konieczne. Dla seniorów choroba może okazać się niestety śmiertelna.

Warto zauważyć, że odporność po przyjęciu szczepionki z każdym miesiącem spada. Z tego też powodu rząd planuje już we wrześniu rozpocząć kolejną fazę szczepień przeciwko COVID-19. Prawdopodobnie będzie to dotyczyło tylko i wyłącznie chętnych.

bułgaria wydala dyplomatów nato szczyty madryt

„Macie czas do niedzieli”. Kraj należący do NATO postawił Rosji ultimatum. Jest odpowiedź

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Spełnia się czarny scenariusz. Szef Narodowego Banku Polskiego potwierdza złe wieści