w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ

Fatalne wieści dla dzisiejszych 20. i 30-latków. ZUS ujawnił fatalne informacje

Emerytury tzw. millenialsów będą głodowe i nie starczą nawet na opłacenie czynszu. Szykuje się prawdziwy dramat. Rozwiązań póki co brak.

stopa zastąpienia zus 2070 millenialsi bieda nędza głodowe emerytury uścińska

Emerytury millenialsów (tak określa się pokolenie ludzi urodzonych w latach 80. i 90. XX wieku) będą głodowe lub po prostu żadne. ZUS ujawnił najnowsze wyliczenia siegające 2070 roku. Dobrych informacji nie ma.

ZUS ujawnia niepokojące informacje. Emerytury będą spadać

Tak zwana stopa zastąpienia emerytury (relacja wysokości świadczenia do ostatniej pensji) do 2070 roku spadnie bardziej niż o połowę. Osoby urodzone w latach 80. i 90. XX wieku (dzisiejsi 20-30-latkowie) nie dostaną z ZUS prawie nic. Nawet jeśli coś dostaną, to nie starczy im to nawet za zapłacenie czynszu.

To zaskakujące informacje biorąc pod uwagę potężne obciążenie składkami. Wygląda więc na to, że obywatele wpłacają bardzo wysokie kwoty do ZUS w zamian nie dostając prawie nic. Na starość te osoby czeka po prostu głód lub bezdomność.

Jedynym rozwiązaniem może być wprowadzenie równej i jednolitej emerytury obywatelskiej, ale na to może nie być środków w kasie państwa. Rząd szuka ich w przedsiębiorstwach podnosząc podatki.

Zmiany wprowadzone przez PiS w ramach Polskiego Ładu negatywnie odbiją się na szerokiej grupie obywateli. Część emerytów już od 2022 r. straci część świadczeń. Osoby, które przejdą na emeryturę w ciągu kolejnych 20-30 lat, dostaną z ZUS tylko 38 proc. swojej ostatniej pensji. To poniżej minimalnego standardu Międzynarodowej Organizacji Pracy.

Prezes ZUS potwierdza. Emerytura wyniesie 1/4 ostatniej pensji

Stopa zastąpienia, czyli relacja przeciętnej wypłacanej emerytury do przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, będzie w przyszłości o wiele niższa niż dziś. To wiemy. Dziś stopa zastąpienia wynosi ok. 55 proc., a w 2060 r. może to być ok. 25 proc. Trzeba podkreślić, że mimo to emerytury i ich siła nabywcza będą rosły, m.in. dzięki waloryzacji świadczeń i składek – twierdzi szefowa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Gertruda Uścińska.

POLECAMY:
Emerytury. ZUS nie ma złudzeń. Polaków czeka katastrofa i życie w nędzy

Obecnie poziom minimalnej krajowej pensji wynosi 2040 zł. Jeśli więc sprawdzi się prognoza Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, za 30 lat osoby idące na emeryturę dostaną nie więcej, niż 600 zł miesięcznie. Jedno jest pewne i eksperci też tego nie ukrywają, że czeka nas okres wielkiej biedy i fala bezdomności.

Należy mieć nadzieję, że ówcześni rządzący wymyślą jakieś rozwiązanie tej dramatycznej sytuacji.

Źródło: gazeta.pl

1300 zł dla każdego polaka od kiedy

1300 zł dla każdego Polaka bez żadnych haczyków. Rząd rozpoczyna testowanie pomysłu

polski ład ryczałt składka zdrowotna od kiedy kwota wolna od podatku kalkulator jednoosobowa działalność

Polski Ład po lipcowej korekcie. Wypłaty w dół! Część Polaków sporo straci