w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF

Alkohol po szczepieniu. Czy można pić? Profesor Gielerak z WIM ostrzega

Cała Polska szczepi się przeciw COVID-19, choć w ostatnich dniach liczba chętnych mocno spada. Obywatele mają jednak inny problem…

alkohol a szczepienie na covid 19 skutki czy można pić

Polska cały czas jest na drodze do odporności zbiorowej, ale akcja szczepień mocno spowolniła. Nie to jest dla obywateli jednak największym problemem. Dane z wyszukiwarki Google wskazują, że Polacy chcą się napić alkoholu będąc po szczepieniu, a nie wiedzą, czy mogą.

Alkohol a szczepienie na COVID. Dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego zabrał głos

Polacy przeżywają chyba prawdziwy dramat, bo bez względu na to, czy przyjęli szczepionkę, czy nie, chętnie by się napili alkoholu. Niestety nie mamy dobrych informacji, szczególnie dla tych, którzy postanowili wypić lampkę wina lub kieliszek wódki po powrocie z punktu szczepień, a nawet 2 doby po tym fakcie.

Wypicie alkoholu po przyjęciu szczepionki na COVID-19 może istotnie źle wpłynąć nie tylko na odpowiedź immunologiczną organizmu, ale też spowodować, że preparat nie będzie skuteczny. Jak się okazało (potwierdzają to lekarze), po przyjęciu szczepionki na koronawirusa nie wolno pić alkoholu.

alkohol a szczepienie na covid 19 skutki czy można pić
Fot. Google Trends

Szczepienie i alkohol przed. „Trucizna, która hamuje odpowiedź immunologiczną”

Potwierdził to dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego profesor Grzegorz Gielerak w rozmowie z „Super Expressem„. – Szczepienie pobudza układ immunologiczny. Jeśli jesteśmy zainteresowani – a jesteśmy – tym, żeby odpowiedział on jak najlepiej na podany antygen i wytworzył przeciwciała, to musi być sprawny. Alkohol jest poniekąd trucizną, która hamuje odpowiedź immunologiczną – stwierdził ekspert.

Profesor przyznał też w rozmowie z dziennikarzami, że kluczowe sa pierwsze trzy doby po przyjęciu szczepienia przeciw COVID-19. Nie należy więc robić sobie drinków nawet do 72 godzin po przyjęciu preparatu. W innym wypadku można spodziewać się powikłań i odczynów poszczepiennych. Warto też zwrócić uwagę na ogólny stan naszego organizmu.

se.pl

obostrzenia koronawirus 2022

Zaskakujące słowa wiceministra zdrowia w TV Republika. „Nie wykluczam takiej ewentualności”

zolgensma refundowany

Najdroższy lek świata będzie w pełni refundowany. Dostawać go będą niemowlęta