w ,

Najdroższy lek świata będzie w pełni refundowany. Dostawać go będą niemowlęta

Genetyczna terapia rdzeniowego zaniku mięśni będzie refundowana. Minister zdrowia wpisze na listę leków refundowanych najdroższy lek świata na SMA.

zolgensma refundowany

Dzieci do szóstego miesiąca życia cierpiące na rzadki rdzeniowy zanik mięśni (SMA) będą mogły liczyć na bezpłatne podanie najdroższej tabletki świata. Chodzi o lek Zolgensma, która daje dzieciom szansę na normalne życie w późniejszych latach. Do niedawna choroba była całkowicie nieuleczalna.

Zolgensma wpisana na listę leków refundowanych

Lek będzie refundowany tylko w przypadku podania go niemowlętom w wieku do sześciu miesięcy. Zolgensma nazywana jest najdroższym lekiem świata. W końcu będzie okazja do tego, aby dzieci zyskały możliwość wyleczenia w Polsce i szansę na normalne życie. To ogromna zmiana na plus, a rodzice na pewno odetchną z ulgą.

Lek będzie podawany w wyniku stosowania programu przesiewowego, o czym poinformował minister Adam Niedzielski. Wpisanie leku na listę refundowanych specyfików sprawi, że dzięki Polska będzie w gronie krajów oferujących pełną opiekę dzieci chorych na tę rzadką chorobę. Lek przeszedł kompleksowe badania, a wyniki jego skuteczności są wręcz rewelacyjne.

Warto przypomnieć, że od 28 marca 2022 roku na terenie całego kraju działa już program badań przesiewowych w kierunku wykrywania SMA. Zlokalizowano już 39 noworodków, które czekają na najdroższy lek świata. Dzięki niej unikną paraliżu i problemów z chodzeniem w starszym wieku.

alkohol a szczepienie na covid 19 skutki czy można pić

Alkohol po szczepieniu. Czy można pić? Profesor Gielerak z WIM ostrzega

witamina d dla noworodka ciąża

Jak witamina D wpływa na nasz organizm? Te osoby powinny jej unikać. Przedawkowanie źle się skończy