w ,

WTFWTF HAHAHA!HAHAHA! PŁACZĘPŁACZĘ JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! OMGOMG

15. emerytura. Andrzej Duda ujawnił, kto otrzyma dodatkowe świadczenie

Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie wypłat 15. emerytury, czyli tzw. „piętnastki”. Czy kraj w ogóle stać na taki ruch?

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

Na konta w sierpniu zaczęły trafiać środki z tzw. 14. emerytur, ale politycy nie zatrzymują się w swoich obietnicach. W trakcie rozmowy z dziennikarzami Radia Zet prezydent Andrzej Duda stwierdził, że możliwe jest wprowadzenie 15. emerytury. Kto ją otrzyma?

15. emerytura. Kiedy wypłata i dla kogo? Prezydent ujawnia

Prezydent Polski Andrzej Duda nie wykluczył wprowadzenia kolejnego świadczenia dla seniorów. Tym razem ma to być 15 emerytura. 2023 rok będzie rokiem wyborczym i zapewne właśnie wtedy, tuż przed pójściem do urn, rząd sypnie groszem, choć sam go już za wiele nie ma.

Dzisiaj trzeba pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w najtrudniejszej sytuacji – powiedział prezydent Duda. Warunkiem wypłaty dodatkowego świadczenia będzie jednak kondycja budżetu, a z tym nie jest najlepiej. To właśnie te osoby będą mogły liczyć na kolejne transze wsparcia.

Głowa państwa była gościem dziennikarzy w stacji Radio Zet. Seniorzy słuchający audycji mogli mieć wiele powodów do radości. Zapowiedź wprowadzenia 15. emerytury to właściwie realizacaja obietnicy prezydenta sprzed lat. Jego zdaniem czasy są trudne i będą jeszcze trudniejsze, dlatego ważne jest pochylenie się nad najbiedniejszymi.

„Piętnastka” trafi do rąk emerytów tuż przed wyborami?

Trzeba rzeczywiście pochylać się nad sytuacją tych, którzy mają najmniej i są w sytuacji najtrudniejszej. To jest rzeczywiście dla nich ogromny znak zapytania, jak mają związać koniec z końcem w sytuacji wzrostu czynszów, (…) wzrostu kosztów utrzymania codziennego, a także  kosztów utrzymania mieszkań wynikających choćby ze wzrostu cen energii – stwierdził zaniepokojony Andrzej Duda.

Zdaniem prezydenta trzeba będzie rozważyć wprowadzenie „piętnastki„, ale wszystko będzie zależało finalnie od rządu oraz kondycji budżetu państwa. Obiecał, że będzie w tym zakresie motywował premiera, aby podjął takie działania na rzecz seniorów.

Tymczasem od 25 sierpnia ruszyły wypłaty 14. emerytur. Świadczenie wynosi 1217,98 zł, ale dostanie je nie każdy senior. Wszystko zależy od wysokości emerytury pobieranej z ZUS. Jeśli jest ona zbyt wysoka, dodatkowe środki mogą być pomniejszone lub „czternastka” w ogóle nie będzie przysługiwała. Wcześniej, bo w kwietniu, na konta seniorów trafiła również 13. emerytura.

królowa elżbieta ii nie żyje

PILNE. Królowa Elżbieta II nie żyje. Wielka Brytania pogrążyła się w szoku i rozpaczy

kaczyński ustawa covidowa lex konfident

Niepokojąca zapowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Sytuacja nie jest łatwa”