w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY!

Niepokojąca zapowiedź prezesa Jarosława Kaczyńskiego. „Sytuacja nie jest łatwa”

Szef Prawa i Sprawiedliwości obawia się przegrania kolejnych wyborów. Stąd wrócił pomysł zmian w ordynacji wyborczej, aby ułatwić mu zdobycie trzeciej kadencji.

kaczyński ustawa covidowa lex konfident
Fot. YouTube / Janusz Jaskółka (screen)

Wszyscy przejęci są wczorajszym odejściem królowej Elżbiety II. W tym czasie PiS stara się to wykorzystać, aby na nowo rozpocząć dyskusję o zmianach, które mają partii ułatwić wygranie kolejnych wyborów. Wszystko w obawie o to, że inflacja i drożyzna zmiecie partię z piedestału.

Kaczyński zmieni ordynację wyborczą? Spotkanie na szczycie

Część opozycji twierdzi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński wykorzystuje fakt, że naród obecnie zainteresowany jest śmiercią Elżbiety II. W cieniu narodowej tragedii Wielkiej Brytanii i 12 dni żałoby rozmyśla o tym, jak uczynić, by wygrać kolejne wybory parlamentarne, które już za rok.

Jak podali dziennikarze portalu „Wirtualna Polska„, 9 września odbyć się ma dyskusja wewnątrz partii na temat zmian w ordynacji wyborczej. Co ciekawe zmiany te mają zostać wprowadzone bez zgody premiera Mateusza Morawieckiego i innych członków kierownictwa partii.

Kaczyński na piątek 9 września miał zorganizować pilną naradę kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości w celu omówienia tego pomysłu. Podczas spotkania ma być też omawiana potencjalna data wyborów.

Kaczyński zmieni ordynację wyborczą? Spotkanie na szczycie

Na spotkaniu zabraknie premiera Mateusza Morawieckiego, z którym podobno (według niektórych mediów) Jarosław Kaczyński coraz mniej się liczy. Głosy z wnętrza ugrupowania również ujawniły, że prezes jest szefem rządu coraz mocniej zawiedziony.

Sytuacja nie jest łatwa. Omówione zostaną kwestie legislacyjne, projekty ustaw, plany związane z pomocą dla ludzi w sezonie grzewczym – poinformowała anonimowa osoba z Prawa i Sprawiedliwości. Cytat ten opublikowali dziennikarze WP.

W obawie przed klęską w wyborach (na co wskazuje już niemal każdy sondaż polityczny), PiS ma też dokonać prób maksymalnego przesunięcia wyborów samorządowych. Jest mowa nawet o terminie półrocznym. Przy okazji liczba okręgów wyborczych ma zostać zwiększona z 41 do 100, co ma dać Kaczyńskiemu pewne zwycięstwo.

Na drodze do osiągnięcia tego celu może stanąć prezydent Andrzej Duda, który według nieoficjalnych doniesień nie zgodzi się na to i nie podpisze ustaw zmieniających prawo wyborcze.

stagflacja emerytura bez podatku nie do ręki bezgotówkowo poczta polska zus tylko na konto

15. emerytura. Andrzej Duda ujawnił, kto otrzyma dodatkowe świadczenie

sexting

Niepokojący trend w internecie! Rodzicu! Uważaj na swoje dzieci