w

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF HAHAHA!HAHAHA!

PILNE! W stronę Kijowa leci 47 rakiet jednocześnie. Wybuchy słychać nawet w Polsce

Od rana 10 października trwa zmasowany ostrzał całej Ukrainy. Rosjanie wystrzelili kilkadziesiąt rakiet i wysłali kilkanaście dronów w stronę stolicy – Kijowa.

Eksplozje z terenu Ukrainy słychać w przygranicznych polskich miejscowościach. Od rana trwa zmasowany atak Rosjan na Ukrainę, w tym Kijów i Lwów. W tej chwili w kierunku stolicy Ukrainy zmierza aż 47 rakiet. Nie wiadomo, kiedy dotrą do celu.

Kijów online. Atak rakietowy na Ukrainę. To najgorszy dzień od początku wojny

W 229. dniu rosyjskiej inwazji Putin rozpoczął zmasowany atak rakietowy na Ukrainę. Na celowniku jest wiele miast, w tym te największe oraz sama stolica – Kijów. W stolicy doszło do całej serii eksplozji, są ofiary. Część wybuchów słychać w miastach w Polsce położonych przy granicy.

Rano wystrzelono 75 rakiet. 41 z nich zostało zneutralizowanych przez naszą obronę przeciwlotniczą. Siły Zbrojne robią wszystko, co możliwe, aby chronić współobywateli. Jednak atak wroga trwa – czytamy w komunikacie ukraińskiego wojska.

Nie mniej niż cztery eksplozje były zauważalne w centrum Kijowa. Nad stolicą Ukrainy unosi się obecnie wielki czarny dym. 8 osób miało stracić życie, kolejne ponad 20 to osoby ranne. Z napływających informacji z całej Ukrainy można wywnioskować, że to odwet za atak na most na Krymie. Atakowane są elektrownie i ciepłownie.

Obrona przeciwlotnicza zestrzeliła dwa rosyjskie pociski nad Mikołajowem. Większość rakiet jednak dociera do celu i powoduje ogromne straty. Do porannych wydarzeń odniósł się już Wołodymyr Zełenski.

Próbują nas zniszczyć i zetrzeć z powierzchni ziemi. Niestety są zabici i ranni. Proszę nie opuszczać schronów. Zadbajcie o siebie i swoich bliskich. Trzymajmy się i bądźmy silni – czytamy na Twitterze prezydenta Ukrainy. Rakiety lecą nie tylko z Morza Czarnego, ale też z terenu Białorusi oraz z głębokich rejonów Rosji.

atak rakietowy ukraina
Fot. TVN24 / poranna relacja

Władze Kijowa przekonują wszystkich mieszkańców by do schronów zabrali ze sobą zapas pożywienia, wody, zestaw ciepłych ubrań oraz ładowarki do telefonów. Z ostatnich doniesień wynika, że aż 41 pocisków z 75 wystrzelonych przez Rosję miało zostać zestrzelone przez Siły Zbrojne Ukrainy.

Kijów dziś został zaatakowany. Atak rakietowy na największe miasta. „Chcą paniki i chaosu”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekazał, że Rosjanie atakują obiekty energetyczne na terenie całego kraju. Zaatakowano obwód kijowskii,  chmielnicki, Lwów i Dniepr, Winnicę, Zaporoże, obwód sumski, obwód charkowski, żytomierski i kirowohradzki. – Chcą paniki i chaosu, chcą zniszczyć nasz system energetyczny. Są beznadziejni – powiedział Zelenski.

Według obecnych doniesień w wyniku ataku rakietowego zniszczono 11 ważnych obiektów infrastrukturalnych w ośmiu regionach Ukrainy i Kijowi. W wielu miastach nie ma prądu i ciepłej wody oraz internetu. W tym samym czasie rozpoczęło się spotkanie Władimira Putina z członkami rady bezpieczeństwa oraz gubernatorami obwodów.

kijów kamera atak

jasnowidz jackowski najnowsze przepowiednie koniec pis jaki będzie 2022

Jasnowidz Jackowski o dacie końca rządów PiS. „Niespodziewane jest już blisko…”

„Proces się rozpoczął”. Putin uzgodnił z Łukaszenką kolejny krok. To się wydarzy w ciągu dwóch dni