w

OMGOMG HAHAHA!HAHAHA!

NIESAMOWITE. Czy twórcy komiksu przewidzieli koronawirusa 3 lata temu?

Docierają do nas kolejne niesamowite historie związane z koronawirusem. Teraz okazało się, że trzy lata temu rysownicy użyli koronawirusa w swojej historii.

koronavirus w komiksie

Twórcy komiksu o Asteriksie i Obeliksie trzy lata temu stworzyli postać „Wielkiego Koronawirusa”, która została pokazana w komiksie „Asterix i Obelix w Italii?”. Czy koronawirus w komiksie to przepowiednia epidemii?

Koronawirus w komiksie

Trzy lata temu historia przeszła bez echa, bowiem komiks nie stał się hitem na miarę wielu innych historyjek z dzielnymi Galami. Zarzucano mu zbyt wiele nieścisłości, np. odwiedzenie przez Galów Wenecji w czasach Cezara, pięćset lat przed jej rzeczywistym powstaniem.

Dziś jednak „Asterix w Italii” (oryg. „Asterix et la Transitalique„), trzeci tom sagi stworzonej przez Jeana-Yvesa Ferri i Didiera Conrada, powraca na pierwszy plan z ciekawym zbiegiem okoliczności.

Komiksowy Koronawirus to wojownik, który przybył z Rzymu. Charakteryzowała go maska na twarzy, dzięki której w komiksie nigdy nie ujawniono jego twarzy. Historia opowiada o wyścigu rydwanów z dzisiejszej Monzy do Neapolu. Wyścigu, w którym wziąć udział mogą rydwany z całego świata, w tym barbarzyńcy.

Wyścig, który został zorganizowany został z okazji nowych rzymskich dróg, faktycznie pełnych dziur, jest oczywiście sfałszowany. Wśród sabotaży, wypadków i wszelkiego rodzaju trików zwycięstwo miał zdobyć właśnie rzymski Koronawirus, który zbiera owacje fanów po drodze (tłumy w komiksie kryczą „Coronavirus-Coronavirus„, brzmi to dzisiaj co najmniej dziwnie). W końcu jednak dziury na drodze zdradzą Rzymian, którzy ostatecznie zostaną pokonani przez parę Asterix-Obelix.

Zbieg okoliczności?

Czy twórcy komiksu przewidzieli koronawirusa czy to tylko zbieg okoliczności. Raczej to drugie. Nie zapominajmy, że Covid-19 nie jest pierwszym koronawirusem w historii: mieliśmy już Sarsa i Avian, które przybyły do ​​Europy zaledwie rok przed publikacją tomu.

Wtedy właśnie Ferri i Conrad prawdopodobnie pracowali nad tą historią. Nieprzypadkowo dziedzic koronawirusa nazywa się „Bacillus„, co jest łacińską definicją „bakterii”.

Jednak jeśli w historii Asterix pokonał koronawirusa, w rzeczywistości rzeczy wyglądają inaczej. Filmowanie „Cesarstwa Środka” w Chinach, nowego filmu sagi o Asteriksie i Obeliksie w reżyserii Guillaume Caneta, zostało anulowane z powodu epidemii. Film miał zostać nakręcony wiosną, a premiera kinowa zaplanowana była na 2021 r.

Koronawirus w komiksie. Teorie spiskowe

Wielbiciele teorii spiskowych widzą to jednak inaczej. Twierdzą, że elity mają specyficzny „kodeks honorowy„, który każe im zapowiedzieć tworzoną przez nich operację fałszywej flagi w jakimś filmie, książce, teledysku lub nawet w grze komputerowej. Stąd opinia, że zamieszczenie go w komiksie to nie przypadek.

Koronawirus na świecie

Ogółem na świecie odnotowano już blisko 93 tysięcy potwierdzonych przypadków zainfekowania koronawirusem. Zmarło w nich ponad 3 200 osób. W środę 4 marca potwierdzono pierwszy przypadek w Polsce.

źródło: lastampa

rosja wybuch samolotu

Ogromny wybuch w Rosji! W blok mieszkalny uderzył myśliwiec. Ujawniono nagranie

samoloty na zywo

Maszyny NATO ponownie na naszym niebie. Nad Polską roi się od samolotów wojskowych