w

Maszyny NATO ponownie na naszym niebie. Nad Polską roi się od samolotów wojskowych

W związku z wydarzeniami na Ukrainie nad Polską rozpoczęła się kolejna misja obserwacyjna. Zapewne chodzi o monitorowanie sytuacji na Białorusi i całej wschodniej flance.

samoloty na zywo

Northrop Grumman E-8 Joint STARS – amerykański samolot rozpoznania pola walki i dowodzenia – pojawił się dziś nad Olsztynem. Samolot monitoruje obraz pola walki w czasie rzeczywistym wykrywając poruszające się i nieruchome pojazdy, śmigłowce, budynki, zgrupowania wojsk.

Samoloty NATO nad Polską. Misja rozpoznania i loty myśliwców

Amerykański samolot rozpoznania pola walki i dowodzenia widziany był dziś nad Olsztynem. Trwa też nieustanny patrol wschodniej flanki NATO przy pomocy myśliwców. Nad naszą granicą widziany był między innymi myśliwiec Jansen Gripen. Udał się on nad kraje bałtyckie.

Nad Radomiem widziano również amerykańską latającą cysternę. USAF Stratotanker ma za zadanie dostarczać paliwo myśliwcom, które patrolują naszą granicę z Białorusią i Ukrainą. Być może ma to związek z porannym atakiem rakietowym na Ukrainę.

Wschodnia flanka NATO to prawdziwy ul. Takiego natłoku sił powietrznych na naszym niebie dawno nie było. Od pierwszego dnia inwazji Rosji na Ukrainę niebo nad naszym krajem jest nieustannie patrolowane. Nad naszymi głowami każdego dnia unoszą się nie tylko maszyny rozpoznawcze, ale też latające tankowce i bezzałogowe drony.

Nad Polską trwa całodobowy dyżur myśliwców. Nad naszymi głowami patrole odbywają między innymi najnowocześniejsze i najlepsze samoloty bojowe F22 Raptor.

koronavirus w komiksie

NIESAMOWITE. Twórcy komiksu przewidzieli koronawirusa 3 lata temu?

kawa dieta cukrzyca kierowca diabetyk wyniki badań prowadzenie pojazdu wpływ kawy

Kawa w diecie cukrzyka, kierowcy i sportowca. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń