w

PILNE. Władimir Putin ogłosił stan wojenny. Prezydent Rosji podpisał dekret

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o natychmiastowym wprowadzeniu stanu wojennego w zaanektowanych obwodach na terenie Ukrainy.

następca putina
Fot. YouTube / CNN

Dekret o wprowadzeniu stanu wojennego podpisał właśnie prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin. Jego zdaniem to konieczny ruch, bo jak twierdzi, „spadkobiercy Bandery próbują zorganizować podziemie, wysyłając grupy dywersyjne na terytorium Rosji”.

Putin ogłasza stan wojenny na zaanektowanych terenach

Reżim kijowski odmówił negocjacji, kontynuuje ostrzał nowych terytoriów rosyjskich metodami terrorystycznymi – ogłosił Władimir Putin w swoim komunikacie. Dodał, że jego ludzie pracują już nad „rozwiązywaniem bardzo złożonych zadań na dużą skalę„, aby chronić ludność cywilną i przyszłość Rosji.

Dekret o stanie wojennym z podpisem Putina został już wysłany do Rady Federacji. Co to oznacza? Życie ludzi na okupowanych terenach bez wątpienia staną się koszmarem. Pojawiają się plotki o konfiskacie mienia i przymusowym wcielaniu do armii. W tym samym czasie w Kijowie znów wprowadzono alarm przeciwlotniczy i wyją syreny alarmowe.

Mieszkańcy stolicy Ukrainy byli świadkami kolejnych dużych eksplozji w centrum. Czy wprowadzony zostanie również stan wojenny w Rosji? Tego nie wiadomo.

Jednocześnie decyzją Putina w regionach przygranicznych Rosji z Ukrainą wprowadzono alert średniego poziomu, a w regionach Centralnego i Południowego Okręgu Federalnego alert wysokiego poziomu. We wszystkich regionach Federacji Rosyjskiej z wyjątkiem centrum i południa kraju wprowadzono reżim podstawowej gotowości.

kawa dieta cukrzyca kierowca diabetyk wyniki badań prowadzenie pojazdu wpływ kawy

Kawa w diecie cukrzyka, kierowcy i sportowca. Naukowcy nie pozostawiają złudzeń

pralki automatyczne promocje

Pralki automatyczne – solidne pranie, na które Cię stać