w ,

Zara. Zwroty towaru i jego zasady. Co zrobić, by oddać ubrania, które nam nie pasują?

Niemal wszystkie sklepy odzieżowe oferują dziś zwroty towaru bez podania przyczyny. Różnice w regulaminach mogą jednak być spore. Jakie zasady dotyczą sieci Zara?

zara zwrot w sklepie
Fot. Zara

Zara jest – obok Reserved i H&M – jedną z najbardziej popularnych odzieżowych sieci. Zyskała sobie w Polsce spore grono fanek i fanów. Bywa jednak, że ubranie nam nie podpasuje i chcemy je oddać. Co wówczas trzeba zrobić? Wyjaśniamy.

Zara. Zwrot online i w sklepie. Jakie zasady?

Zwroty zakupów dokonanych w sklepie internetowym marki Zara przyjmowane są z reguły w terminie 30 dni od daty wysyłki zamówienia. Artykuły muszą oczywiście posiadać wszystkie etykiety i być w idealnym stanie bez wyraźnych śladów wskazujących na noszenie.

Wszystkie zamówione w sklepie internetowym towary można bez większego kłopotu zwrócić całkowicie bezpłatnie w dowolnym sklepie stacjonarnym. Wszystko, co należy zrobić, to przedstawić artykuły do zwrotu wraz z paragonem jako dowodem zakupu. Paragon może być również okazany w wersji elektronicznej, czyli na telefonie lub tablecie.

W przypadku zwrotu odzieży w sklepie nie będą nam potrzebne żadne formularze. Nie trzeba też robić tego osobiście. W sklepie zwracana jest gotówka, ale może to być też zwrot na rachunek bankowy. Wszystko zależy od formy płatności przy zakupie.

Zara. Zwroty. Ile dni ma kurier na odebranie paczki?

Koszt zwrotu towaru w taki sposób to 9,90 zł. Zostanie on odliczony od kwoty zwrotu. Ubrania, które chcemy oddać, należy również dostarczyć firmie w ciągu 30 dni od daty wysyłki zamówienia. Nie będzie możliwe ich oddanie po tym terminie.

Jeśli jesteśmy zarejestrowanym klientem w systemie sieci sklepów, można złożyć specjalny wniosek o zwrot na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej. Po przyjęciu zlecenia kurier stawi się następnego dnia roboczego u naszych drzwi i odbierze paczkę. Dzieje się to z reguły w ciągu do 24 do 48 godzin.

Warto wspomnieć, że przy tej operacji nie ma potrzeby adresowania paczki. Etykieta zwrotna posiada już wszystkie niezbędne dane potrzebne do tego, aby paczka trafiła tam, gdzie trzeba.

Zara. DPD Pickup i inne formy zwrotu w punkcie

W przypadku marki Zara możliwe jest dokonanie bezpłatnego zwrotu zamówienia w tak zwanym drop point w tym samym kraju/regionie, w którym dokonano zakupu. Artykuły pochodzące z różnych zamówień można zwrócić w tej samej przesyłce

Firma wysyła drogą mailową tyle etykiet zwrotnych, ile będzie paczek. Po naszej stronie leży obowiązek naklejenia etykiet i zaniesienie tak przygotowanych paczek do punktu odbioru. W przypadku tej formy zwrotu również obowiązuje nieprzekraczalny termin 30 dni od daty zakupu.

Co, jeśli zwracamy wiele ubrań jednocześnie?

Bywa jednak, że kupujemy coś jednorazowo i nie rejestrujemy się w systemie (zakup jako gość). W takiej sytuacji niezbędne będzie złożenie wniosku o zwrot. Jest to również łatwe, bo wystarczy przejść do tej sekcji poprzez link znajdujący się w wiadomościach mailowych, które przychodzą ze sklepu.

Czasami tak jest, że zamawiamy wiele ubrań, bo chcemy je w domu przymierzyć i sprawdzić, czy nam pasują do posiadanych w szafie innych rzeczy. Zara nie ma w takim przypadku problemu ze zwrotem i jedyne, co należy zrobić, to umieścić wszystkie ubrania w paczce. Liczba rzeczy nie ma tu znaczenia.

Jeśli chodzi o paczkę, nie ma konieczności używania do zwrotu tego samego opakowania, w którym towar do nas przyszedł. Dla firmy najważniejsze jest to, aby paczka dotarła w całości i nie była naruszona, a towar po drodze się nie zagubił.

Wyjątek stanowią produkty spod szyldu Zara Home. Te produkty obowiązują inne zasady – należy je umieścić w zapieczętowanym, oryginalnym opakowaniu.

Zara. Opłata za zwrot towaru – nowy trend?

W branży odzieżowej zauważalny jest nowy trend. Sklepy ponoszą zbyt duże koszty zwrotów. Zara – odzieżowy gigant – postanowiła już w 2022 roku wprowadzić z tego tytułu dodatkowe opłaty. W Wielkiej Brytanii wprowadzono płatne zwroty za produkty kupione online. Możliwe, że podobnie stanie się też w innych krajach.

Powodem tego jest epidemia koronawirusa, która wywołała boom na zakupy w sieci. Teraz dodatkowo rosną koszty obsługi przesyłek, które do tej pory sklepy brały na siebie. Darmowe zwroty zakupów stacjonarnych mają pozostać, bo marki chcą, byśmy jednak częściej odwiedzali galerie handlowe.

alergia u dzieci objawy

Alergia u dzieci – kiedy zabrać dziecko na testy alergiczne?

dermatolog prywatnie

Niepokojące zmiany na skórze. Jeśli widzisz to u siebie, lepiej skorzystaj z porady dermatologa