w ,

Nie żyje najbrudniejszy człowiek świata. Nie mył się od ponad 60 lat, zmarł po kąpieli

Najbrudniejszy człowiek na świecie, który przez 70 lat ani razu się nie umył, zmarł w wieku 94 lat. Zgon nastąpił kilka tygodni po… kąpieli.

najbrudniejszy czlowiek swiata
Fot. Twitter / @ktoumarł

Ta informacja wywołuje ciarki na całym ciele. Irańczyk Amou Haji nie żyje. Człowiek ten zasłynął tym, że przez ostatnie 70 lat ani razu się nie umył. Z tego powodu nazywany był najbrudniejszym człowiekiem świata. Czy to oznacza, że nie warto się kąpać?

Najbrudniejszy człowiek świata nie żyje. Zmarł krótko po kąpieli

Amou Haji był bez wątpienia „najbrudniejszym człowiekiem świata„. Co ciekawe, odszedł krótko po tym, jak umyli go sąsiedzi. Widocznie nie mogli już znieść specyficznego zapachu, jaki za sobą zostawiał zmarły w wieku 94 lat irańczyk.

Człowiek ten umarł krótko po tym, jak odbył swoją pierwszą od ponad 60 lat kąpiel. Żył w brudzie 94 lata, ale sytuację tę postanowili przerwać jego sąsiedzi – mieszkańcy irańskiej wioski Dejgah. Okazuje się, że mogli mu tym zaszkodzić.

Amou pewnego dnia postanowił, że nie będzie się mył. Problem w tym, że było to więcej niż sześć dekad temu. Pytany o to stwierdził, że boi się chorób, które zaatakują go, gdy będzie sterylnie czysty. Irańczyk był osobą bardzo specyficzną.

Poza tym, że śmierdział, sam żywił się padliną i codziennie pijał wodę z kałuży na ulicach. Wszyscy się dziwią, że w takim stanie dożył takiego wieku. Ale co to za życie?

Umyli go i… zmarł

Po trwających długo namowach sąsiadów Amou zgodził się na to, by skorzystać choć raz z kąpieli. Stało się to kilka tygodni temu. Dziś dowiedzieliśmy się, że już go z nami nie ma. Choć oficjalnej przyczyny zgonu Amou nie ujawniono, nie da się ukryć, że przewidział, co się może stać, gdy się umyje.

Miejsce najbardziej brudnej osoby na świecie właśnie się zwolniło. Być może w Polsce znajdzie się ktoś, kto będzie chciał je zająć? Kto jeździ codziennie komunikacją miejską wie, że kandydatów u nas raczej nie brakuje…

dieta pudełkowa jak podgrzewać

Jak zaoszczędzić na kupnie diety pudełkowej? Cztery skuteczne porady

czy putin uderzy na polskę?

Rosja wystrzeli pociski nuklearne. Padła data. Kreml: „Powiadomiliśmy Stany Zjednoczone, że…”