w

Rosja wystrzeliła międzykontynentalne rakiety balistyczne. Pojawiły się pierwsze nagrania

Kilka rakiet wystrzeliła dziś Rosja w ramach testów pocisków międzykontynentalnych. To kolejna próba zastraszenia krajów NATO i pokazanie, że Putin nie powiedział jeszcze ostatniego słowa.

W sieci pojawiły się pierwsze nagrania z zapowiedzianych na koniec października testów międzykontynentalnych rakiet balistycznych. Rosja – tak jak obiecała – pokazała, że stać ją jeszcze na wiele i że prezydent Rosji nie zamierza się tak łatwo poddać.

Rosja wystrzeliła rakiety w lądu i morza. Są nagrania

Materiał filmowy z wystrzelenia międzykontynentalnego pocisku balistycznego Yars podczas szkolenia Strategicznych Sił Rakietowych Federacji Rosyjskiej jest już w sieci. Widać na nim moment odpalenia rakiety z trzech różnych ujęć kamer.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej pokazało również drugi materiał filmowy pokazujący moment wystrzelenia pocisku balistycznego SINIEWA z pokładu okrętu podwodnego K-114 Tuła. Rakieta została wystrzelona w trakcie szkolenia rosyjskich sił strategicznych. W ćwiczeniach uczestniczyły także bombowce strategiczne.

W momencie, gdy Rosja pręży muskuły, Ukraina robi swoje i odzyskuje kolejne tereny spod rosyjskiej okupacji. Siły Zbrojne Ukrainy zestrzeliły dziś kolejny rosyjski śmigłowiec szturmowy Ka-52 w obwodzie chersońskim. Putinowi nie pozostało już wiele takich maszyn. Większość została strącona.

Putin nie ma też skąd brać personelu. Ogłoszona nie tak dawno wielka mobilizacja okazała się klapą. Dlatego też Duma Państwowa uchwaliła poprawki do ustawy o mobilizacji, pozwalające na pobór do wojska osób skazanych za popełnienie ciężkich przestępstw.

Nie żyje znany polski siatkarz. Sportowiec walczył od dawna z rakiem trzustki

zestaw do hybryd bez lampy

Z lampą czy bez? Znajdź idealny zestaw do hybrydy dla siebie