w

HAHAHA!HAHAHA! WTFWTF JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! PŁACZĘPŁACZĘ

Biden jest przerażony. Ujawniono treść rozmów rosyjskich generałów. Rozmawiali o najgorszym scenariuszu

Wysocy rangą generałowie rosyjscy – zdaniem amerykańskiego wywiadu – rozmawiali o możliwości użycia taktycznej broni jądrowej.

atak nuklearny na polskę
Fot. Twitter / ABC News

Do tej pory nie udało się ustalić, czy prezydent Rosji Władimir Putin jest zdecydowany, by przeprowadzić wyprzedzający atak nuklearny w jakikolwiek obszar na Ukrainie. Polegać można tylko i wyłącznie na informacjach płynących od pracowników wywiadu USA.

Atak nuklearny na Polskę i Ukrainę? Wywiad USA jest zaniepokojony

Jak doniosła gazeta „The New York Times„, amerykańskiemu wywiadowi udało się przechwycić treści tajnych narad, które w ostatnim czasie odbył się między rosyjskimi generałami. Dyskusje te dotyczyć miały potencjalnego użycia taktycznej broni jądrowej w konflikcie Rosji z Ukrainą.

Ukraina wciąż skupia uwagę całego świata. Nie ma dnia, aby w mediach na całym świecie nie pojawił się jakiekolwiek spekulacje czy doniesienia o najczarniejszym scenariuszu, czyli użyciu najgorszej z broni przez Rosję. Czy Putin zdecyduje się – w związku z porażką tak zwanej przez niego specjalnej operacji wojskowej – wcisnąć czerwony guzik?

Wysocy rangą generałowie rosyjscy – zdaniem amerykańskiego wywiadu – rozmawiali o możliwości użycia taktycznej broni jądrowej. Są to więc informacje potwierdzone przez specjalistów. Jak donosi „The New York Times„, udało się te rozmowy przechwycić, co rzuca nowe światło na sprawę.

Po tych rewelacjach nastąpił wyraźny wzrost zaniepokojenia nie tylko w Waszyngtonie, ale też w stolicach krajów sprzymierzonych. William J. Burns, dyrektor CIA, miał powiedzieć, że desperacja prezydenta Federacji Rosyjskiej może doprowadzić Rosję do ściany.

Amerykanie nie zauważyli nietypowych ruchów wojsk Putina

Dziennikarze gazety ujawnili, że prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden po otrzymaniu raportu agencji wywiadowczej był przerażony. Co takiego ujawnił pozyskane przez agentów nagrania? Jak czytamy, „Rosja jest sfrustrowana porażkami na froncie„. Poziom frustracji jest tak wysoki, że Putin może być gotowy postawić wszystko na jedną kartę.

Amerykańskie wojsko nadal jednak nie widzi, aby to, co ujawniono, znalazło pokrycie w ruchach rosyjskiej armii w pobliżu Ukrainy. Zdaniem wojskowych nie zauważono, aby Rosjanie przygotowywali się do użycia broni jądrowej, nie widać żadnych transportów ani niepokojących ruchów wojsk.

Wysocy rangą rosyjscy przywódcy wojskowi dyskutowali ostatnio, kiedy i jak Moskwa może użyć taktycznej broni jądrowej na Ukrainie – powiedzieli wysocy urzędnicy amerykańscy. Ale nadal nie widzieli dowodów na to, że Rosjanie przygotowywali się do ataku nuklearnego – czytamy w amerykańskiej prasie.

Pentagon szacuje, że Rosja posiada obecnie zapas aż 2 tys. taktycznych pocisków jądrowych, które są przeznaczone do użycia w trakcie wojny w celu potencjalnego obezwładnienia sił konwencjonalnych wroga.

Taktyczna broń jądrowa ma mniejszą wydajność i jest przeznaczona do użycia na krótszych dystansach. Nie należy jej mylić z głowicami przenoszonymi na pokładach międzykontynentalnych pociskow balistycznych.

grób jana pawła ii

Tak wygląda 1 listopada grób Jana Pawła II. Ten widok wyciska łzy z oczu Polaków

qczaj partner

Qczaj o rodzinnym dramacie. Dotknął go osobiście. „Trzeba zakasać rękawy i zaplanować, co dalej”