w ,

JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ HAHAHA!HAHAHA! KOCHAM TO!KOCHAM TO!

Tak wygląda 1 listopada grób Jana Pawła II. Ten widok wyciska łzy z oczu Polaków

1 listopada to dzień, w którym wszyscy wspominamy naszych bliskich. Taką osobą był dla Polaków również papież Jan Paweł II. Jak dziś wygląda jego grób?

grób jana pawła ii
Fot. Black mamba at Italian Wikipedia

Grób naszego ukochanego papieża Polaka Jana Pawła II można bez trudu odnaleźć w Kaplicy Świętego Sebastiana wewnątrz Bazyliki Świętego Piotra. 1 listopada jest tym dniem, w którym wspominamy go tak, jak własnego ojca. Był bowiem prawie jak członek rodziny dla wielu Polaków.

Grób Jana Pawła II. Jak wygląda dziś to miejsce?

W Bazylice Świętego Piotra w Watykanie grób Jana Pawła II można odwiedzać od 2 maja 2011 roku. Jego ciało zostało tam przeniesione tuż po ogłoszeniu go świętym. Dziś, poza członkami swoich rodzin, których z nami już nie ma, Polacy wspominają również Jana Pawła II, który opuścił nas 17 lat temu.

W to wyjątkowe święto Polacy będący w Rzymie odwiedzili licznie to miejsce, aby oddać swój hołd i podziękować za wszystko. Zdjęcia są wzruszające. Aż trudno uwierzyć, że minęło już tyle lat, gdy musieliśmy się z naszym papieżem pożegnać na zawsze.

jan paweł ii śmierć
Fot. Twitter

Nie tak dawno w pobliżu miejsca ostatniego spoczynku Karola Wojtyły odbyła się też msza z okazji 44. rocznicy wybrania go na głowę Kościoła Katolickiego. Choć w bazylice pochowanych jest wielu papieży (część ciał wystawionych jest na widok publiczny), to właśnie przy grobie Jana Pawła II odwiedzający gromadzą się najliczniej.

Niestety, ale przy grobie papieża Polaka obowiązują pewne zasady. Ludzie odwiedzają to miejsce bardzo licznie przez cały rok, dlatego każdy powinien zatrzymać się tu jedynie na krótką modlitwę. W okolicy często pojawiają się osoby pilnujące porządku. Dzięki temu każdy ma okazję być przez chwilę blisko tego miejsca.

bory szyc prawdziwe nazwisko

Dramatyczne słowa Borysa Szyca. Jest załamany. „Próbowałem”. „Dalej już nie da rady”

atak nuklearny na polskę

Biden jest przerażony. Ujawniono treść rozmów rosyjskich generałów. Rozmawiali o najgorszym scenariuszu