w ,

Tańszy prąd. 30 listopada mija termin złożenia wniosków. Spóźnialscy zapłacą dużo więcej

Tylko do 30 listopada można składać oświadczenia, na mocy których można będzie skorzystać z maksymalnej ceny energii przez cały 2023 rok.

ceny pradu 2023 za kwh

Zostały tylko kilka dni na złożenie dokumentów. Już 30 listopada mija termin na złożenie oświadczeń uprawniających do korzystania z prądu w cenie 785 zł za 1 MWh przez cały 2023 rok. Kogo dotyczy ulga i kto może skorzystać z niższej ceny?

Tańszy prąd. Dla kogo? Oświadczenie tylko do 30 listopada

Ulga dotyczy samorządów, a także mniejszych firm i podmiotów użyteczności publicznej. Specjalne oświadczenie w tej sprawie należy przesłać do swojego dotychczasowego dostawcy energii w formie papierowej lub elektronicznej.

Aby móc korzystać z energii elektrycznej w obniżonej ustawowo cenie, czyli 785 zł za 1 MWh, wszystkie jednostki samorządu terytorialnego oraz mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa i podmioty świadczące podstawowe usługi dla obywateli, powinny w terminie do 30 listopada złożyć wniosek.

Cena gwarantowana w kwocie maksymalnej zapisana została w niedawno przyjętej ustawie o środkach nadzwyczajnych ograniczających negatywny wpływ podwyżek cen energii elektrycznej. Celem przepisów jest ochrona odbiorców wrażliwych, dla których nowe ceny energii mogą być gwoździem do trumny.

Ceny prądu. 2023 rok przywita nas kosmicznymi podwyżkami

W ustawie zapisano też maksymalną kwotę za prąd wynosząca 693 zł za 1 MWh, z której skorzystać mogą gospodarstwach domowe. Kwota ta będzie obowiązywała do limitu ustalonego na poziomie 2 MWh na rok. Jeśli w domu jest osoba niepełnosprawna, limit wyniesie 2,6 MWh, a dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny aż 3 MWh.

Gospodarstwa domowe, w odróżnieniu od wyżej wymienionych odbiorców instytucjonalnych, nie muszą składać żadnych wniosków ani oświadczeń.

Zużycie prądu będzie monitorowane przez dostawców energii. Wyjątkiem są gospodarstwa domowe zamieszkiwane przez minimum jedna osobę niepełnosprawną lub rodzinę wielodzietną.

zwracanie długów big infomonitor krajowy rejestr długów windykacja komornicza komornik

Kontrolerzy pukają do drzwi naszych domów. Zjawisko rośnie w niepokojącym tempie

koniec 500 plus polska akademia nauk inflacja

Duże zmiany w 500 plus i 300 plus. Decyzja zapadła. Oficjalne potwierdzenie ZUS