w ,

HAHAHA!HAHAHA!

Duże zmiany w 500 plus i 300 plus. Decyzja zapadła. Oficjalne potwierdzenie ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował o zmianach, jakie nastąpią w organizacji wypłat środków w ramach świadczeń 500 plus i 300 plus.

koniec 500 plus polska akademia nauk inflacja
Eksperci nie pozostawiają złudzeń. Program jest zbyt kosztowny i w ogóle nie spełnia swojej roli. Fot. Freepik

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zmienia się na naszych oczach. Po tym, jak instytucja przejęła obowiązki wypłaty po zaplanował kolejne zmiany w popularnych programach. Chodzi o 300 plus i 500 plus. Co ulegnie zmianie?

ZUS o zmianach w świadczeniach. Wdraża aplikację mobilną

Jak ustalili dziennikarze gazety „Fakt„, do końca listopada wdrożone zostaną pierwsze większe zmiany jeśli chodzi o programy socjalne Rodzina 500 plus oraz Dobry Start 300 plus. Instytucja jest na ostatnim etapie wdrażania nowej aplikacji mobilnej o nazwie mZUS. Ma ona ułatwić korzystanie z obu świadczeń.

W pierwszej wersji aplikacji mZUS każdy zainteresowany i uprawniony do otrzymywania środków będzie za pomocą programu mógł składać wnioski. W kolejnych miesiącach aplikacja będzie dalej rozwijana o kolejne funkcjonalności.

Prezes ZUS Gertruda Uścińska poinformowała, że zmiany te zaplanowano tak, aby maksymalnie uprościć proces obsługi świadczeń i zwiększyć wygodę rodziców podczas składania wniosków o dodatki socjalne.

Aplikacja mZUS wygodna dla każdego rodzica

Dzięki informatyzacji usług w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych i wdrożeniu tych zmian składanie wniosków będzie możliwe już nie tylko w dni powszednie, ale też w weekendy. Każdy rodzic, który pracuje do późnych godzin i nie jest w stanie pojawić się w urzędzie, na pewno doceni nowe rozwiązanie.

Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia – stwierdziła prezes ZUS w rozmowie z „Faktem„.

ceny pradu 2023 za kwh

Tańszy prąd. 30 listopada mija termin złożenia wniosków. Spóźnialscy zapłacą dużo więcej

ostatnie słowa przybylskiej

Ostatnie słowa Przybylskiej przed śmiercią. Przyjaciółka: „Mam ciarki, jak o tym mówię”