w , ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! PŁACZĘPŁACZĘ WTFWTF OMGOMG

Rząd chce masowo przejmować majątki obywateli. Rzecznik rządu ujawnia szczegóły nowego planu

Mateusz Morawiecki ustami rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera ujawnił więcej szczegółów na temat swojego planu przejmowania majątków.

przejmowanie majątków
Fot. YouTube / KPRM

Idzie nowe. Zgodnie ze słowami rezcznika rządu Piotr Müllera, 21 marca szef rządu Mateusz Morawiecki spotka się z posłami opozycji, aby omówić nowe plany. Chodzi o kwestie odbierania majątków i aktywów w Polsce.

Majątki będą masowo przejmowane? Morawiecki ma nowy plan

Dyskusja premiera rządu Mateusza Morawieckiego z parlamentarną opozycją ma odbyć się 21 marca i będzie dotyczyć kwestii zajęcia wszystkich rosyjskich majątków na terenie naszego kraju. Ma to być przeprowadzone podobnie jak w innych krajach, gdzie zajmowane są nieruchomości i jachty oligarchów Putina.

W jednym z ostatnich wywiadów szef rządu przyznał, że już najwyższy czas „poruszyć kwestię, w jaki sposób Polska mogłaby przeprowadzić zamrożenie i konfiskatę majątków rosyjskich, które znajdują się w naszym kraju.

Rząd chce też iść i dalej i ma zamiar wprowadzić kolejne sankcje na Rosję, ale najpierw chce ten temat przedyskutować z liderami ugrupowań opozycyjnych. Sprawa jest na tyle poważna, że należy stać tu ponad podziałami i wszystko szeroko konsultować.

„Trochę takich majątków u nas jest”

Trochę takich majątków u nas jest. Z jednej strony mamy konstytucyjne ograniczenia takiego działania, związane z prawem własności, a z drugiej – coraz więcej Polaków nie rozumie, dlaczego, skoro Włosi konfiskują jachty rosyjskich oligarchów, my nie możemy takich działań przeprowadzić w naszym kraju – stwierdził Morawiecki w wywiadzie dla tygodnika „Wprost„.

Szef rządu uważa, że Polacy tego oczekują i chcą widzieć, że rząd jest w tej kwestii nieugięty i skuteczny. Zdaniem Morawieckiego, na terenie naszego kraju jest sporo nieruchomości rosyjskich, ale też widać środki finansowe, w tym akcje. Polska chce zatem przeprowadzić ich masowe przejmowanie.

Polska chce być liderem zmian jeśli chodzi o podejście Europy do Rosji. Putin przekroczył cienką czerwoną linię i nie ma już odwrotu od sankcji. Rząd nad Wisłą chce nie tylko przejmować majątki Rosjan tak jak robią to inne kraje, ale też zaproponować NATO rozpoczęcie szerokiej misji pokojowej na Ukrainie.

zjawisko dunkenflaute

Klątwa Dunkelflaute dotarła do Polski. Wyjaśniamy, o co chodzi. Kto powinien się obawiać?

Zmarł znany aktor. Większość zna go z z kultowego serialu Netflixa. Miał zaledwie 56 lat