w ,

11 grudnia ważnym dniem dla Polaków. Nie każdy o tym pamięta, choć każdy powinien

Na 11 grudnia przypada długo wyczekiwany dzień dla większości obywateli naszego kraju. To dzień ważny szczególnie przed nadchodzącymi świętami.

podatek handlowy 2021 sieci wielkopowierzchniowe drożyzna inflacja podwyżki w sklepach 500 plus

11 grudnia 2022 roku dla większości z nas będzie istotnym dniem. Okazuje się, że znaczne grono obywateli naszego kraju ma tę datę zaznaczoną w kalendarzu. Reszta o tym całkiem zapomniała. Co takiego czeka nas wszystkich i czemu to takie ważne?

Czy 11 grudnia jest niedziela handlowa? Owszem!

Tak, to prawda. Długo wyczekiwany przez część Polaków dzień zbliża się wielkimi krokami. Będzie on miał szczególnie istotne znaczenie biorąc pod uwagę zbliżające się Boże Narodzenie. Niedziela handlowa, bo o tym dniu mowa, to prawdziwa wolność i swoboda jeśli chodzi o zakupy w sklepach wielkopowierzchniowych.

Zwykle w niedziele handel jest mocno ograniczony i nie ma sensu wybierać się do sklepów innych niż te osiedlowe. Czynne są wówczas też tylko stacje benzynowe. Dzięki temu pracownicy handlu, którzy spędzają w tygodniu nawet 12 godzin w pracy, mają wreszcie okazję odpocząć i spędzić czas z rodziną.

Na 11 grudnia przypada kolejna niedziela handlowa. Większość sklepów w Polsce otworzy szeroko swoje drzwi, dzięki czemu wszyscy będziemy mogli zrobić pierwsze świąteczne zakupy. Zapewne będą to nie tylko zakupy spożywcze, bo to doskonała okazja, by kupić pierwsze prezenty, które znajdą się pod choinką już 24 grudnia.

Niedziela handlowa. Grudzień 2022

To jednak nie ostatnia niedziela handlowa w tym roku. Już za tydzień w ostatnią niedzielę przed Wigilią również będziemy mogli skorzystać z zakupów w sklepach wielkopowierzchniowych. Zapisane w ustawie dwie handlowe niedziele przed Wigilią Bożego Narodzenia są wręcz niezbędne, aby każdy mógł zdążyć kupić wszystko, co niezbędne.

11 grudnia bez problemu zrobimy więc zakupy w takich sklepach jak Auchan, Aldi, Biedronka, Carrefour, Dino, ale też w Kauflandzie, Netto czy Lidlu. Swoje drzwi otworzą oczywiście również małe sklepy osiedlowe oraz Żabka.

Policja radzi, aby w ten dzień, gdy wpadniemy w szał zakupów, nie zapominać o swoim bezpieczeństwie. Kieszonkowcy tego dnia na pewno nie zamierzają przespać.

mężczyzna z ręcznikiem iwona wieczorek

Sprawa Iwony Wieczorek. Policja pokazała zdjęcie mężczyzny z ręcznikiem. To kluczowy świadek?

sondaż kaczyński pis poparcie

Dramat Jarosława Kaczyńskiego. Otrzymał fatalną wiadomość. To dla niego gwóźdź do trumny