w

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! KOCHAM TO!KOCHAM TO! WTFWTF

Dramat Jarosława Kaczyńskiego. Otrzymał fatalną wiadomość. To dla niego gwóźdź do trumny

Każdy kolejny sondaż preferencji politycznych odbiera prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu szansę na trzecią kadencję. To kolejny z nich.

sondaż kaczyński pis poparcie

Najnowszy sondaż preferencji wyborczych Polaków daje zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej. W badaniu przeprowadzonym na początku grudnia 2022 roku przez pracownię Kantar Public odnotowano zmianę lidera.

Czarny sen prezesa PiS się spełnia. To koniec rządów?

Koalicja Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość pod względem poparcia deklarowanego przez potencjalnych wyborców.

W sondażu przeprowadzonym na początku grudnia Koalicja Obywatelska uzyskała 32% poparcia, Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 28%, a Lewica z 10% poparciem zajęła trzecie miejsce. Chęć udziału w wyborach parlamentarnych zadeklarowało 67 procent badanych.

Pozostałe partie, tj. Konfederacja oraz PSL, nie przekroczyły progu wyborczego i nie znalazłyby się w Sejmie. Wynik Koalicji Obywatelskiej jest imponujący biorąc pod uwagę fakt, że w poprzednim sondażu z września tego roku Prawo i Sprawiedliwość prowadziło z wynikiem 34%, a Koalicja Obywatelska uzyskała wówczas 29% poparcia.

Powodem tego stanu rzeczy może być coraz większa drożyzna i problemy gospodarcze. Ostatnie reformy wprowadzone przez Prawo i Sprawiedliwość (w tym przede wszystkim zachwalany przez polityków Polski Ład) okazały się gwoździem do trumny polskich firm.

Trzeci sondaż z rzędu daje KO zwycięstwo

Grudniowy pomiar preferencji politycznych wśród Polaków jest już trzecim z rzędu, który daje zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej. Problemy wewnątrz kraju i coraz większe problemy ze związaniem końca z końcem w gospodarstwach domowych powodują, że coraz mniej Polaków wierzy w skuteczność PiS.

Sondaż Kantar Public przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 2-7 grudnia bieżącego roku na 970-osobowej próbie Polaków w wieku 18+. Osoby te wskazywały na coraz bardziej pogarszające się nastroje i sytuację ekonomiczno-materialną.

andrzej grabowski choroba depresja stan zdrowia

Andrzej Grabowski szczerze o chorobie. „Boję się cierpienia”, „Nie chciałbym być dla nikogo kłopotem”

rząd budżet 2021 emeryt dorabiający umowa zlecenie o dzieło składki działalność gospodarcza chorobowe pełne ozusowanie

Fatalna wiadomość dla polskich emerytów. Nie będzie rekordowej waloryzacji?