w ,

HAHAHA!HAHAHA! JESTEM ZŁY!JESTEM ZŁY! WTFWTF PŁACZĘPŁACZĘ OMGOMG KOCHAM TO!KOCHAM TO!

W aptekach można kupić tabletki na COVID-19. Ich cena powala jednak na kolana

Europejska Agencja Leków dopuściła nowy lek przeciwwirusowy zwalczający koronawiusa. Kto jednak sobie na niego pozwoli, skoro cena jest tak wysoka?

lek na covid cena kiedy paxlovid

Europejska Agencja Leków dopuściła do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej lek przeciwwirusowyw formie tabletek. Skutecznośc jest bardzo wysoka, podobnie jak cena, która sprawi, że mało kto na lek będzie mógł sobie pozwolić.

Lek na COVID. Cena jest potwornie wysoka

Europejska Agencja Leków warunkowo zgodziła się na stosowanie leku o nazwie Paxlovid. Specyfik powstał w fabrykach Pfizera i jest przeznaczony nie tylko dla osób zakażonych, ale przede wszystkim należących do grup ryzyka, u których choroba przebiega ciężej.

Opakowanie liczy 30 tabletek. 20 z nich stanowi substancja czynna, a pozostałe 10 to rytonawir – substancja znana osobom chorującym na HIV. Lek ma na celu blokowanie enzymu proteazy wirusowej. To właśnie ten mechanizm, który powoduje namnażanie się koronawirusa w ludzkim ciele.

To powoduje, że traci on zdolność namnażania się – ujawniła w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Agnieszka Szuster-Ciesielska pracująca w Katedrze Wirusologii i Immunologii UMCS w Lublinie.

Paxlovid. Gdzie kupić? Refundacji może nie być

Zaskakująca jest nie tylko cena, ale i wysoka jest skuteczność Paxlovidu szczególnie w zakresie zmniejszania ryzyka ciężkich powikłań. To nawet od 85 do 89 proc. Lek można otrzymać na receptę bezpośrednio od lekarza rodzinnego, który najpierw oceni stan pacjante i stwierdzi, czy należy mu się Paxlovid.

Medycy mają nadzieję, że Paxlovid będzie szeroko dostępny w naszych aptekach, ale poważną zaporę stanowi jego cena. Jedno opakowanie liczące 30 tabletek kosztuje około 2 tys. zł.

Lek działa najlepiej w pierwszych dniach zakażenia, więc biorąc pod uwagę stan naszej służby zdrowia, nie ma pewności, czy zdążymy w tak krótkim czasie uzyskać receptę czy dostać się do swojego lekarza.

rosja ukraina wojna 2023 mobilizacja

Ukraiński wywiad ostrzega. Putin zrobi to 5 stycznia. Decyzja została już podjęta

cyklon axel

Cyklon Axel nadciąga nad Polskę. Będzie bardzo niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenie