w

Cyklon Axel nadciąga nad Polskę. Będzie bardzo niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenie

Wiatr nawet 130 km na godzinę? Tak, to możliwe. Do Polski nadciąga cyklon Axel, który przyniesie nie tylko silny wiatr, ale i intensywne opady deszczu.

cyklon axel

Będzie niebezpiecznie! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne już ostrzeżenie pierwszego stopnia. Nad nasz kraj zbliża się cyklon Axel. Dotrze on w środę 4 stycznia i przyniesie ze sobą ogromne wichury i opady deszczu.

Niż Axel nad Polską. IMGW wydało kolejne ostrzeżenie

Ogromne wichury dadzą o sobie znać już w środę 4 stycznia. Kolejne już alterty pogodowe wydali pracownicy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W całym kraju będzie silnie wiało i to nawet z prędkością do 130 km na godzinę. Prawdopodobnie również silnie popada. Zmiany pogody na niekorzyść będą następować w szybkim tempie.

Niż Axel wędruje do Polski od zachodniej strony i będzie wędrował przez kraj na wschód przybierając na sile. Najbardziej niebezpieczny będzie wiatr. Już teraz synoptycy spodziewają się, że na terenie całej Polski dojdzie do sporych zniszczeń. Zagrożone może być też życie ludzkie.

Po niżu przyjdzie fala mrozu do -9 stopni

Za frontem chłodnym napłynie do Polski bardzo mroźne powietrze. Nastąpią znaczne spadki temperatury do -9°C na Suwalszczyźnie. Do tego dojdą opady śniegu lub śniegu z deszczem głównie w północnej i wschodniej części kraju. To będzie trudny czas dla przechodniów i kierowców.

Ostrzeżeniem meteorologicznym 1 stopnia przed silnym wiatrem objęta została przeważająca część kraju. W związku z silnym wiatrem prognozowane są również znaczące wzrosty poziomu wody nad morzem włącznie z potencjalnymi przekroczeniami stanów ostrzegawczych.

Taka pogoda nie pozostanie obojętna dla naszych organizmów. W Polsce środkowej i południowej warunki biometeorologiczne z powodu niżu znacznie pogorszą się do niekorzystnych. Korzystny wpływ pogody na organizm człowieka najdłużej utrzyma się jedynie na południowym wschodzie kraju.

lek na covid cena kiedy paxlovid

W aptekach można kupić tabletki na COVID-19. Ich cena powala jednak na kolana

intercity cennik bilety podwyżka

Ogromna dwucyfrowa podwyżka cen biletów PKP Intercity. Włosy się jeżą na głowie